AnTuTu En Popüler Telefon Listesinde Samsung Zirvede

 

Akıllı telefon sahiplerinin, performans ölçme anlamında başvurdukları en önemli test platformlarından AnTuTu, yılın ilk yarısında en çok teste tabi tutulan ve en popüler olan modellerin listesini yayımladı. Listede Samsung’un hakimiyeti görülüyor. Dünya genelinde bakıldığında yüzde 7.8 popülerlik ile Galaxy Note 5 zirvede yer alıyor. Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri onu takip ederken, ilk yarının ortalarında dahil olan Galaxy S7 de dördüncü sıraya yerleşiyor.

 

Listede 4 Çinli üretici yer alırken, diğer sıra ise LG G3 modeline ait. AnTuTu, ülkelere göre de popülerlik listeleri yapmış. Bazı ülkelerde yerel telefonlar listede ancak Samsung telefonları büyük yüzdeler sayesinde ana listeyi domine etmeyi başarıyor. ABD pazarında Galaxy Note 5 ve Galaxy Note 4 ilk iki sırayı paylaşıyor. Listede toplamda 6 Samsung telefonu var. 3 sıra Nexus modellerine, bir sıra da OnePlus modeline ait. Samsung, Rusya’da da listeye 4 telefon sokmuş ancak lider Xiaomi Redmi Note 3. Daha sonra Asus ZenFone 2 ve Redmi Note 2 modelleri geliyor.

 

 

Çin’e baktığımızda Xiaomi Redmi Note 3 açık ara lider durumda. Ayrıca toplamda 3 modeli mevcut. Samsung 2 telefon, Meizu 2 telefon, LeEco da 2 telefon ile listede yer alıyor.

 

 

Tayvan’da Galaxy Note 5 yine lider ancak bu ülkede Sony listeye 3 Xperia telefonu sokmayı başarmış. Güney Kore’de ise liste tamamen Samsung ve LG modellerinden oluşuyor. Samsung’un rekor kırdığı ülke ise Almanya. Tam 7 telefonu listede yer alırken, kalan sıralar OnePlus ve LG G3 modellerine ait.

 

 

Hindistan’da ise Samsung sadece bir modele sahip. Lenovo ve Xiaomi listede önemli sıralar elde etmiş. Akıllı telefon pazarının da lideri olan Samsung’un benchmark testlerinde de lider olması sürpriz değil elbette. Listelerde dikkat çeken husus artık Çinli markaların pek çok dünya ülkesinde boy gösteriyor oluşu. Xiaomi, Lenovo, OnePlus, LeEco gibi markalar global olarak tanınmış durumda. LG, Sony, HTC gibi devler ise bir veya iki ülkede kendisini gösterebilmiş. Ana listede ise sadece LG G3 yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: DonanımHaber
Tarih:
Hit: 934
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: almanya test samsung htc asus benchmark oneplus lenovo çin xiaomi huawei japonya abd galaxy hindistan antutu hongkong malezya


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

joe_black tarafından yazıldı. Tarih: 22/Tem/16 15:23
Daha 10 gün önce kuzen yeni tel almış ondan baktım. 3.ydü samsung. ne ara 1 olmuş. fake mk
esinti tarafından yazıldı. Tarih: 21/Tem/16 14:25
tr yok mu vietnam bile var :(