Apple, Samsung‘a İthal Etme Yasağı Getirtti

Apple, Samsung'a karşı açtığı patent ihlali davasını kazanarak Samsung'un bazı akıllı telefon modellerinin ithal edilmesinin yasaklanmasını sağladı.

Amerika Uluslararası Ticaret Komisyon'unun (ITC) verdiği kararda bazı Samsung akıllı cihazlarının ithal edilmesini ve satışının yasaklanacağını açıkladı. Bir süredir devam eden davada Apple, patentlerinin çalındığını ve kendi mobil cihazlarının kopyalarının yapıldığını iddia ediyordu. Samsung her ne kadar böle birşeyin olmadığını söylesede komisyon verdiği kararla Apple'ın patent savaşını kazanmasını sağladı.

Apple davayı kazanmasına rağmen Samsung suçlu bulunmayarak, herhangi bir Apple patentini ihlal etmediği açıklandı. Sadece birkaç patentinde yer alan dokunmatik ekran ve açma/kapama işlemlerinin benzerliği söz konusu olduğu davada, hangi Samsung ürünlerinin risk içinde bulundukları açıklanmadı.

Obama yönetimi geçen hafta yaptığı gibi bu kararları da veto etme yetkisine sahip. Uluslararası Ticaret Komisyon'unun aldığı kararlar, Obama yönetimi tarafından onaylanırsa Apple patent savaşını resmi olarak kazanacak. Ayrıca en büyük rakibi Samsung'a büyük bir hasar vermiş olacak. Eğer karar onaylanırsa belirtilen Samsung ürünlerinin, 60 günlük bir inceleme sürecinden sonra satışı ve ithali yasak olacak.

Kaynak: Tamindir
Tarih:
Hit: 1553
Yazar: Robinson_CrusoeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.