Apple Watch rekora doymuyor

Bir yıl içinde satılan Android akıllı saatlerin satış rakamını 3`e katlayan Apple, birkaç ay içinde 2,5 milyon Apple Watch sattı.

Nisan 2015'te ABD, İngiltere ve Japonya'nın aralarında olduğu birkaç ülkede satışa sunulan Apple Watch, henüz tüm dünyada satışa çıkmamasına rağmen Apple'ın yüzünü güldürdü.
 
Apple'ın resmi rakamlarını açıklamadığı akıllı saatin bugüne kadar 2,5 milyon adet sattığı açıklandı. Bu satış rakamının yarısının ilk günde gerçekleştiğini açıklayan Slice Intelligence, Apple'ın günde ortalama 11 bin akıllı saat sattığını açıkladı.
 
'YIL SONUNDA 10 MİLYONDAN FAZLA SATACAK'
 
Android işletim sistemi ile çalışan akıllı saatler 2014 yılında toplam 720 bin kişi tarafından satın alınmıştı. Bir kaç ay içinde rakiplerinin toplam satışının 3'e katlayan Apple'ın önümüzdeki günlerde yeni pazarlarda da piyasaya süreceği akıllı cihazının yıl sonunda 10 milyon barajını geçmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Türkçe desteğe kavuşan Apple Watch'un Haziran ayının sonlarında daha fazla ülkede satışa çıkacağı açıklanmış bu ülkelerin isimleri ise açıklanmamıştı. Türkçe desteğine kavuşan Apple Watch'un Haziran ayında Türkiye'de raflardaki yerini alabileceği belirtiliyor,

 

Kaynak: Milliyet Gazetesi
Tarih:
Hit: 3416
Yazar: Robinson_CrusoeYorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

YekteranBaymedir tarafından yazıldı. Tarih: 10/Haz/15 15:51
İsmail abi: yarış yarış