apple=para

Apple, bugün 2007 yılına ait ikinci çeyrek mali sonuçlarını ve satış rakamlarını açıklayarak adeta "Kendi rekorumuzu sadece kendimiz kırarız" dedi. İşte iPod mucizesi ve sonuçları...

31 Mart 2007 tarihinde geride bıraktığı ikinci çeyreğin rakamlarını bugün açıklayan Apple, deyim yerindeyse düşman çatlattı. 5.26 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklayan Apple, 770 milyon dolar ya da başka bir deyişle hisse başına 0.87$ kar elde ettiğini duyurdu. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde ise 4.36 milyar dolar elde eden Apple, 410 milyon dolar (hisse başına 0.47$) kar elde etmişti.

Apple, bu rakamlara nasıl ulaştı?

1,517,000 Macintosh bilgisayar satıldığını açıklayan firma yetkilileri, iPod'un ise tüm zamanlarda kendi rekorunu kırarak 10,549,000 adet satıldığını açıkladı. Bu rakamlar geçtiğimiz sene bu dönemle kıyaslandığında Mac'lerde %36, iPod'larda ise %24'lük bir artış anlamına geliyor.

Mac'in böyle bir artışla piyasadaki toplam satış artışının 3 katına çıktığını ve piyasayı ele geçirmeye başladığını belirten Apple CEO'su Steve JobsHaziran sonlarında piyasaya sunmayı umduğumuz iPhone'un koparacağı fırtınayı düşündükçe daha da heyecanlanıyoruz” dedi.
Kaynak: sdn
Tarih:
Hit: 2020
Yazar: mataramasukoYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.