AVG Technologies Satılıyor

 

Yıllardır internet dünyasında kendisine has bir kitle oluşturan ve önemli işler yapan anti virüs devi AVG Technologies, yine sektörün diğer bir önemli ismi olan Avast Software tarafından satın alınıyor. Avast Software tarafından yapılan açıklamaya göre, AVG Technologies firması hisse başı 25$ ödenerek bünyeye dahil edildi. Normalde AVG hisseleri 19$ civarındaydı ve yaklaşık yüzde 33 daha yüksek bir meblağdan satın alınmış oldu. Satın alım bedeli toplamda 1.3 milyar dolar oldu.

 

Avast, daha gelişmiş kişisel güvenlik ve gizlilik ürünleri geliştirmek amacıyla AVG’yi satın aldığını ifade ediyor. Avast özellikle, AVG teknolojilerini mobil yazılım güvenliği pazarına entegre etmek niyetinde. Maliyetin tamamı peşin olarak ödenecek. İki firmanın güçlerini birleştirmesi ile toplamda 400 milyon uç noktaya ulaşılmış oluyor. Bunların 160 milyonu ise mobil sektörde yer alıyor. Son dönemde mobil dünyanın yükselişini iyi gören Avast, bu satın alma ile önemli bir hamle yapmayı istiyor.

 

Kaynak: IbTimes
Tarih:
Hit: 1694
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: yazılım avg avast firma antivirüs avg technologies mobil yazılım


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

weskeyy tarafından yazıldı. Tarih: 16/Tem/16 09:39
Ağır mağır hantaldı ama ne yüklesem dediğimde kurduğum antivirüstü.helal hoş olsun 2001 den bu yana kullanmıştım ödüllü antivirüs.
by_Tet tarafından yazıldı. Tarih: 10/Tem/16 20:41
Sene 2007 (taş çatlasın 2010) felan beni antivirüslerden tamamiyle soğutmuştu bu avira. Pcnet veya benzeri bir derginin çiftkatman dvdsinden yüklemiştim. Bilgisayar açılırken uyarı gelmişti "avg klasörü virüslü silmeyi onayla" sil demiştim uğraşmış zavallı epey dosya silmiş ardından silinenin kendisi olduğunu anlayınca "silemedim" diye uyarı vermişti.
Ulan beni antivirüse küstüren firma bugün milyar dolarlara satılıyor arkadaş....