Avustralya'da Pokémon Go İçin Kibar Uyarı

 

Uzun süredir beklenen artırılmış gerçeklik oyunu Pokémon Go, Dünya üzerindeki bütün "eğitmenleri" mutlu eden bir şekilde birkaç gün önce bazı ülkelerde yayınlandı. Pek çok kişi kendi yörelerinde Pokémon arayarak gezerken, Avustralyalı otoriteler bu durumdan endişelenerek, insanların oyuna çok dalarak kendilerini tehlikeye atmaları durumuna karşı bir uyarı yayınlamış durumda.

 

Avustralya'nın Northern Territory Police, Fire and Emergency Services (Kuzey Bölgesi Polis, Yangın ve Acil Durum Hizmetleri) tarafından Facebook sayfası üzerinde yapılan bir tavsiyede, şakalı bir dille insanlardan Pokéstop olarak gözükseler bile polis karakollarından uzak durmaları öneriliyor: "Pokemon Go kullanan ve gelecek vaat eden Pokemon Eğitmenleri – her ne kadar Darwin Polis İstasyonu bir Pokestop olarak gözükse de, poketoplarını almak için içeriye girmeniz gerekmiyor. Ayrıca, caddeyi geçmeden önce başınızı telefondan kaldırıp sağınıza ve solunuza bakmanız da iyi bir fikir olabilir. O Sandshrew hemen kaçmayacak. Güvenli kalın ve hepsini yakalayın! (catch 'em all!)"

 

Avustralyalı otoritelerin Pokémon eğitmenlerinin polis istasyonlarından uzak durmalarını istemeleri, günlük çalışmaların devamlılığının bozulmaması açısından oldukça mantıklı.

 

Pokémon Go, şu anda neredeyse 100.000 kez Google Play Store'dan indirilmiş durumda ve 20.000'in üzeri oyun ardından 3.8/5 değerlendirmeye sahip. Bazı oyuncuların şikayeti ise kendi bölgelerindeki sınırlı özelliklerden kaynaklanmakta. Oyun, ios App Store üzerinde de benzer bir değerlendirmeye sahip ve kullanıcılar, benzer sorunlardan şikayetçi...

 

Kaynak: CHIP
Tarih:
Hit: 2533
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: oyun ios apple android internet pokemon apple eğlence eğlence pokemon go avustralya fes sandshrew


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

FurkHan tarafından yazıldı. Tarih: 14/Tem/16 01:18
Türkiye'nin Pokémon Go ile imtihanını yakında tv lerde çıkan absürt haberlerle izliyeceğiz sanırsam. (:
Roark tarafından yazıldı. Tarih: 13/Tem/16 23:28
http://i.hizliresim.com/L3zXyz.png
PcK0 tarafından yazıldı. Tarih: 10/Tem/16 12:22
Camiiler haritalarda işaretli olduğu için, camiilerin avlusu büyük olduğu için ve camii bölgesine girmek problem oluşturmadığı için camii etrafında çıkıyorlar. Geliştiriciler iyi bir tercih yapmışlar.
dreammaker tarafından yazıldı. Tarih: 10/Tem/16 09:28
Geçen gün de victoria eyaletinde benzer bir duyuru yayınladılar.
Jilet_Boris tarafından yazıldı. Tarih: 09/Tem/16 23:18
Bizim pokestoplar paso camilerde ve çeşmelerde, pokemon go ile imana doğru...
x-files tarafından yazıldı. Tarih: 09/Tem/16 20:11
Pika pika diyesim geldi