Basbakanlik.gov.tr Niye Kullanılmıyor?

Başbakanlık Başmüşaviri Akif Beki, resmi yazışmalarında e - posta adresi olarak `basbakanlik.gov.tr` yerine özel bir şirketin adresini kullanıyor.

Geçtiğimiz hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile `Avrupa Birliği ve Türkiye`nin bilişime bakışı` konulu röportaj yapmak üzere Başbakanlık Başmüşaviri ve Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki ile e - posta yoluyla bir haberleşmemiz oldu. Akif Beki, Başbakan Tayyip Erdoğan`ın `gazeteler için yüzyüze mülakat vermediğini, istisnai olarak seyahatlerinde ve televizyon yoluyla yüzyüze röportaj verdiğini` hatırlatarak, görüşme talebini reddettiğini, e - posta yoluyla bildirdi.

Yahoo.com da var
Yazışmalar sırasında Başbakanlık Başmüşaviri Akif Beki`nin kullandığı elektronik posta (e - posta) adresi dikkatimi çekti. Beki, `Superonline.com` uzantılı bir e - posta adresi kullanıyordu. 2005 yılını `bilişim` yılı ilan eden, özellikle kamu kurumlarında e - dönüşüm konusunda oldukça iddialı olan hükümetin, bu kadar üst seviyede, Başbakanlığın resmi adresini (basbakanlik.gov.tr) kullanmayıp özel bir şirket adresini seçmesi, hem güvenlik hem de kurumsallaşma (e - dönüşüm) açısından soru işaretlerini akla getiriyor. Bu arada, birim yöneticisi Ahmet Tezcan da `yahoo.com` uzantılı e - posta adresi kullanıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 2003
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.