Bilim ve Teknoloji Bakanlığına ilk destek

     60. Hükümeti kurmak için çalışmalar yürüten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir televizyon kanalında, yeni kurulacak hükümette bilim ve teknolojiden sorumlu bir Bakanlığın yer almasına ilişkin açıklamasına ilk destek Türkiye Bilişim Vakfı’ndan geldi.

     TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın söz konusu açıklamasını bilişim sektörünün büyük bir heyecanla karşıladığını belirterek, Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Devlet Bakanlığı kurulmasını, bilgi toplumuna dönüşüm sürecindeki Türkiye’ye büyük güç katacağını söyledi.

     Geçmişte de dönem dönem gündeme gelen Bakanlık hakkında Bilişim STK’ları olarak görüş belirttiklerini hatırlatan Eczacıbaşı, Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarınıTürkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümü sürecinde öncü çalışmalar yürüten TBV olarak büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Bu doğrultuda, bilişimle ilgili tüm konuları tek elden koordine eden, kendi bütçesi ve yaptırım gücü olan güçlü bir yapının kurulmasını arzu ettiklerini belirten Eczacıbaşı, Başbakana yakın çalışan, klasik bakanlık teşkilatından farklı olarak bilişim dünyasına uygun bir esneklikte, güne ayak uyduran çağdaş bir bakanlık yapısını sonuna kadar destekleyeceklerini, sektörün Sivil Toplum Örgütü olarak tüm kaynaklarıyla yeni kurulacak bakanlığın kuruluş aşamasında ve daha sonraki dönemde talep edilecek her türlü çalışmalarda görev almaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1635
Yazar: kurdoYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.