Bill Gates’i kıskandıran Müthiş Türkler

Karadenizli 3 kardeş, bilgisayar oyunu yaratıp ‘dolar milyoneri’ oldu. Bill Gates ortak olamadığına üzüldü. Yeni oyun yolda.

Karadenizli Cevat, Avni, Faruk Yerli kardeşler Almanya’da büyüdü. 2000′de ilk bilgisayar oyunu “Far Cry” ile 50 milyon dolar kazandı. Dünyanın en zengini Bill Gates, onlarla ortak olamayışına üzüldü.

Müthiş%20Türkler 100 milyon dolar gelecek
Yerli kardeşler 2′nci oyunları “Crysis”i 16 milyon euro bütçeyle bitirdi. Yakında piyasaya çıkacak. Orijinali Türkçe. Hem Türkiye’nin reklamını yapacak hem 100 milyon dolar kazandıracak.

Bill Gates bile kıskandı

Microsoft’un sahibi Gates, 2006′daki en büyük üzüntüsünü itiraf etti: 3 Türk’ün hazırladığı ‘Crysis’ adlı bilgisayar oyunu, keşke bizim adımıza piyasaya çıksaydı.

Alan sanal, başarı gerçek
Almanya’da doğup büyüyen Karadenizli Avni, Faruk ve Cevat Yerli adlı 3 Türk kardeş, müthiş çalışmalarıyla sanal dünyada büyük başarılara imza atıyor. 2000 yılında hazırladıkları bilgisayar oyunu ‘Far Cry’ ile birçok ödülün sahibi olan Yerli kardeşlerin son oyunu ‘Crysis’, yakında piyasaya çıkıyor. Dünyanın en iyi oyunu olarak gösterilen ‘Crysis’, Microsoft’un sahibi Bill Gates’i de derinden etkiledi. Dünyanın en zengin adamı Gates, bu konuyla ilgili bir itirafta bulundu. Gates, 2006 yılında bu oyunu ve dolayısıyla 3 kardeşi kendi bünyelerine katamadıkları için oldukça üzgün olduğunu söylüyor.

100 milyon dolarlık gelir
2006 yılı rakamlarına göre, Almanya’da ortalama bir filmin maliyeti 10 milyon euro. Ancak ‘Crysis’in maliyeti 16 milyon euro. Crysis için 16 ila 18 yaşın altındakilere oynama yasağı konulacağı belirtiliyor. Ancak Yerli kardeşler, bu yasağın kendilerini etkilemeyeceği görüşünde. Uzmanlar, bu oyunun dünyada 100 milyon dolarlık bir satış geliri elde edeceğini iddia ediyor. Gates’in oyunu övmesinin ise satışları artırması bekleniyor. Oyunun orjinalinin Türkçe olması da Türkiye’nin reklamı için bulunmaz bir fırsat.

Kaynak: ekşiportal
Tarih:
Hit: 2682
Yazar: BokeeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.