Bu Oyun, Geliştiricisine Günde 100.000 Dolar Kazandırıyor!

 

Agar.io isimli oyunu çoğu kişi biliyordur muhtemelen. Bir alan içerisinde kendinizden noktaları yiyerek kontrol edilen karakteri büyütmeye ve en büyük olmaya çalışılan yapımın son dönemdeki bir diğer benzeri ise Slither.io. Geliştirileli henüz 3 ay olmasına karşın inanılmaz bir popülariteye ulaşan oyun, en çok zaman geçirilen yapımlardan biri olmayı kısa sürede başardı.

 

Android ve ios sürümleri de kısa süre içinde yayınlanan yapım, şimdiden uygulama mağazalarında ilk sıraya yerleşmiş durumda. Küçük bir kurtçuğun kontrol edildiği oyunda ekrandaki noktaları toplayarak kontrol edilen karakteri büyütmeye çalışıyoruz. Online olarak oynanabilen ve yapısı itibariyle hiç de karmaşık görünmeyen bu türdeki oyunların bugüne kadar önemli başarılara imza attığına tanık olmuştuk.

 

Slither.io ise bunun son örneklerinden biri. Haxball, agar.io isimlerini muhtemelen hemen herkes hatırlayacaktır. Geliştiricilerine hatırı sayılır paralar kazandıran benzeri yapımlar, her seferinde oyun pastasından daha büyük bir pay alıyor.

 

Günde 100.000 Dolar Kazanç

32 yaşındaki geliştiricisine haklı bir ün ve ciddi bir para kazandıran oyun bugüne kadar AppStore ve Google Play Store üzerinden 68 Milyon’dan fazla kez indirilmiş. Hali hazırda günde ortalama 67 Milyon kişi oyunu oynuyormuş ve bu sayı gün geçtikçe daha da yukarılara tırmanıyor. İşin parasal kısmı ise daha heyecan verici.

 

Mobil cihazlarda oyunu reklam görmek istemeden oynamak isteyen kullanıcıların 3.99 Dolar ödeyerek oyunu satın alması gerekiyor. Buradan zaten önemli bir kazanç elde eden geliştiricinin asıl kazancı ise reklam gelirleri. Kesin bir ifade olmamakla birlikte yapımcının reklamlardan günde 100.000 Dolar’ın üzerinde bir kazanç elde ettiği tahmin ediliyor.

 

Viral olarak çok hızlı bir şekilde yayılan ve önemli bir popülariteye kavuşan Slither.io, 3.6 Milyon mobil uygulamanın 950.000’den fazla da oyunun bulunduğu mobil içerik pazarına adeta bu işin nasıl yapılacağını göstermiş durumda. Slither.io web sayfasından tarayıcı üzerinden oynanabilen oyunun Android bağlantısına buradan, ios bağlantısına da buradan ulaşabilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qsVEXqUX75I

 

Kaynak: DonanımHaber
Tarih:
Hit: 1775
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: oyun ios android agar.io slither.io geliştirici


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

muaythaist tarafından yazıldı. Tarih: 07/Tem/16 10:28
bi şampiyonluk fotosu koymadan olmaz, Hamdulillah Doyduk :) https://saatlerolsun.files.wordpress.com/2016/07/snake-1st.png
FOXXLY tarafından yazıldı. Tarih: 02/Tem/16 13:32
günde 100k $dan bahsediyor. "günde" 100k.
CEO tarafından yazıldı. Tarih: 01/Tem/16 22:47
giderleri çıksın demişte arkadaşın biri, emin olun o paranın %1'e ancak giderdir. Günümüzde sağlam bir sunucunun aylık maliyeti nedir ki. Kaldı ki adamlar kendi sunucularını barındırıyorlarsa gelirlerinin yanında giderleri devede kulak kalır..
KaptaN tarafından yazıldı. Tarih: 01/Tem/16 01:00
giderleri bi çıksında eline 20.000 kalıyormu baksın
SUPERBICO tarafından yazıldı. Tarih: 30/Haz/16 15:43
@rakkoc günde 67 milyon kişinin oynadığı bir oyunun gideri de çoktur bence ciro.
rakkoc tarafından yazıldı. Tarih: 30/Haz/16 09:39
Kazandırıyor kelimesi, net kâr mı yoksa ciro mu onu anlamadım ben.
Roark tarafından yazıldı. Tarih: 29/Haz/16 19:36
vay anasını yaa