Bütün Kavgalar Tek Kalemde Bitti

 

Google ve Microsoft, birbirleri hakkındaki tüm şikayetlerden vazgeçtiklerini söylediler. İki firma geçen sene ABD ve Almanya'da 20 patent üzerindeki çekişmeden vazgeçmişti. Ama firmalar, o günden bu yana birbirleri hakkındaki şikayetleri sürdürmüşlerdi.

 

Microsoft'tan bir yetkilinin Re/Code'a yaptığı açıklamada şu sözler yer aldı: "Microsoft, yasal önceliklerinin değiştiğini yansıtmak üzere Google'a karşı mevzuata yönelik tüm şikayetlerini geri çekmeyi kabul etmiştir. İşimiz ve müşterilerimiz için güçlü bir rekabete odaklanmayı sürdüreceğiz."

 

Microsoft'un kulağa hoş gelen sözlerine karşılık Google'dan gelen karşılık, şöyle oldu: "Firmalarımız güçlü bir rekabet içerisinde olsalar da, yasal işlemlerde değil ürünlerimizde rekabet etmek istiyoruz."

 

Google birkaç gün önce Avrupa Birliği'nin suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştı. İki devin ilişkilerinin bu denli iyileşmiş olması ise tesadüf gibi görünüyor, çünkü iki firma da şikayetlerinden vazgeçmek üzere bir süredir görüştüklerini söylüyor. Wall Street Journal'a göre gelecekte yaşanacak tartışmalarda iki firma, öncelikle "konuşma" yolunu izleyecek ve şikayette bulunmayı son çare olarak değerlendirecek.

Kaynak: CHIP
Tarih:
Hit: 1674
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: almanya google vs microsoft abd


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

joe_black tarafından yazıldı. Tarih: 24/Nis/16 11:09
Wtf is going on. kavga edin de fiyatları düşürün mk. gerçi lumialar aslında ucuz :D