Cyanogen Cephesinde Neler Oluyor

 

Android platformu içerisinde Google’a alternatif olma yolunda çok ciddi adımlar atan Cyanogen A.Ş. son gelen haberlere göre bu adımlarda pek başarı sağlamış görünmüyor. Android üreticileriyle görüşme yürüten ve bu noktada 110 milyon dolar fon toplayan şirket, bundan sonraki süreçte küçülmeye giderek farklı bir strateji izleyecek.

 

Android Police sitesinde yer alan habere göre şirket iş gücünü %20 oranında azaltacak. Halihazırda dünya genelinde 136 çalışanı bulunan Cyanogen A.Ş. önümüzdeki süreçte yaklaşık 30 çalışanın görevine son verecek. Söz konusu çalışanlar arasında üst kademeden yöneticiler de olacak. Cyanogen’nin Amerika’da bulunan Palo Alto ve Seattle geliştirme ofislerinde birçok çalışanın görevine son verilecek. Şirketin Lizbon ve Hindistan şubeleri ise kepenk indirecek.

 

 

Cyanogen A.Ş. ayrıca önümüzdeki süreçte faaliyetlerini hem ROM hem de uygulama geliştirme şeklinde sürdürecek. Şirketin geliştireceği uygulamaların kapsamı ise şimdilik bilinmiyor. CyanogenMod ekibi, Micromax ve OnePlus firmalarıyla anlaşarak bazı telefonlarda CyanogenMod yazılımların ön yüklü yer almasını sağladı. Ancak diğer birçok üreticiyle yapılan görüşmeler sonuçsuz kaldı.

 

Bir diğer nokta ise geliştirici ekip Android platformunda birçok model için yazılım geliştirme sürecini devam ettiriyor; fakat kullanıcılar son dönem istikrarlı güncellemelerin yavaş dağıtılmasından şikayetçi. Tüm bu gelişmeleri göz önünde bulundurarak Cyanogen’i parlak bir geleceğin beklemediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1135
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: android google cyanogen rom hindistan cyanogenmod palo alto seattle lizbon


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

mavitutku tarafından yazıldı. Tarih: 11/Ağu/16 08:57
cyanogen benim için eskiyen akıllı telefonlarımı yenileyen , hızlandıran , canlandıran bir yazılım. Çok yaşa Cyanogen.
yunusdogan tarafından yazıldı. Tarih: 11/Ağu/16 00:49
son cümleyi ne alengirli yapmışlar amk.. edebiyattan büte bırakır