Dolandırarak kazandığı paralardan yorgan yapan Türk!

Dünyanın en büyük ikinci hackerı olarak bilinen Ercan Fındıkoğlu Almanya'da manşet oldu. Alman Der Spiegel pazartesi piyasaya çıkan sayısında bir gecede tüm dünyada 40 milyon dolarlık dolandırıcılık yapan hacker Fındıkoğlu'na iki sayfa ayırdı.

Alman haftalık haber dergisi “Der Spiegel” yeni sayısında dünyanın ikinci büyük hacker'ı olarak bilinen Ercan Fındıkoğlu'na iki sayfa ayırdı. Spiegel olayın Hollywood için bulunmaz bir senaryo olduğunu yazdı.
 
Der Spiegel dergisi pazartesi piyasaya çıkan sayısında bir gecede tüm dünyada 40 milyondolarlık dolandırıcılık yapan hacker Fındıkoğlu'na iki sayfa ayırdı. Aralık ayında Frankfurt kentindeki lüks bir otelde yakalanan Fındıkoğlu cezaevindeABD'ye iadesini bekliyor. Avukatı Oliver Wallasch, Fındıkoğlu'nun ABD'ye iade edilmemesi veAlmanya'da yargılanması için hukuk mücadelesi veriyor.
 
Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi Ercan Fındıkoğlu'nun Amerika'ya iadesini onayladı. ABD'ye iade edilmesi durumunda müvekkilinin banka dolandırıcılığı, kara para aklama ve komplo suçlarından 250 yıl hapis cezasıyla yargılanacağını söyleyen avukatı, iadeyi durdurmak için Federal Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. 250 yıl hapis cezasının ölçüsüz olduğunu belirten avukatı, bunun insan haklarına da aykırı olduğunu söyledi. Almanya'da bu suçların cezasının en fazla 15 yıl olduğuna dikkat çeken avukatı, iadeyi önlemek için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gideceğini belirtti.
 
Fındıkoğlu Frankfurt'ta 18 Aralık'ta yakalandığında üzerinde 14 bin euro nakit para, lüks bir saat, binlerce euro değerinde bir cep telefonu ve sahte bir Rus sürücü belgesi bulundu. Fındıkoğlu manipüle edilmiş cihazdan geçirilen bankamatik kartlarıyla 24 ülkede bir gecede 40 milyon dolar çeken çetenin başı olarak suçlanıyor. Çete bankamatik kartlarını yöneten bir IT şirketinin bilgisayar şifrelerini kırarak, bankamatik kartlarını manipüle etmiş ve 24 ülkede yüzlerce kişiye bankamatiklerden 40 milyon dolar çektirmişti. Almanya'daki soruşturmayı yürüten Düsseldorf savcısı Murat Ayılmaz, olayı şimdiye kadar en iyi organize olmuş ve en başarılı banka soygunu olarak niteliyor. 
Kaynak: Milliyet
Tarih:
Hit: 1507
Yazar: LethaLImpacTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.