Flash 10 Yaşında

FLASH 10 Yaşında!


Flash kullanıcıları ile etkileşim içinde olan bir programdır. Aynı zamanda, Flash bir program olmanın dışında, paylaşım ve etkileşim ortamıdır.

 

Flash" ı diğer programlaran ayıran Flash"ın kişisel deneyimlere ve eğlenceye açık olan doğasıdır.


Başlangıçta basit bir animasyon programı olarak kabul görmüş olan Flash, bugün web ve multimedia alanlarında en çok kullanılan program olarak yerini almıştır. Flash, yüzbinlerce kullancısı olan gelişmiş bir web geliştirme ortamı ve mobile platform için müthiş bir ortak dil olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor.

 

MMIstanbul.org – Istanbul Adobe Kullanıcı Topluluğu, 6 Agustos 2006 tarihinde Adobe Flash Programının 10. yılı dolayısıyla gerçekleştireceği "FlashDay" Seminer - Partisi" ne FLASH ile gönül bağı olan herkesi bekliyor.

 

Neden FLASHDay Etkinliği?


Flash"ın 10. yılı tüm Dünya"da resmi "Adobe Kullanıcı Grupları" tarafından kutlanıyor. Biz de Türkiye"de Flash Kullanıcıları olarak ilk etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz.

Bu etkinlik birbirini sitelerinden, bloglarından, tartışma forumlarından tanıyan ya da henüz "tanışamamış" ülkemiz Flash"çılarını biraraya getirmeyi, ürünlerini ve yöntemlerini paylaşmayı, herşeyden daha önemlisi "kaynaştırmayı" amaçlıyor.

 

Ayrıca aşağıda ayrıntılarını okuyabileceğiniz, ülkemizde düzenlenen Flash"a özgü ilk ve tek Animasyon ve Uygulama yarışmasını ve her yıl Istanbul"da duzenlenecek olan, yine Flash" a özgü festivalimizi konuşacağımız, bir fikir alış-verişi ortamı yaratmayı amaçlıyor.

Alanının profesyoneli durumunda onlarca yerli yabancı jüri üyesi tarafından değerlendirilecek yarışma için katılımcı olmayı planlayan kişileri de "FLASHDay" etkinliğinde görmeyi ümid ediyoruz.

 

Tabi ki, amatör ya da profesyonel, tasarımcı ya da programcı, illüstratör ya da animatör herkesi 6 Ağustos günü aramızda görmek istiyoruz.

 

FLASHDay Etkinliği Nasıl Olacak?


Bugünün eğlenceli, paylaşım ve etkileşim dolu bir gün olmasını istiyoruz. Daha önce gerçekleştirdiğimiz toplantılardan farklı olarak, toplantı katılımcılarının etkinliğin öznesi olabilecekleri bir ortam kurguladık.

 

6 Agustos günü, kendi ürünümüz olan Flash animasyon ve uygulamalarımızı yanımızda getirelim ve herkesle paylaşalım; arzu ederseniz, bir de animasyonun/uygulamanın yapılış sürecini kısaca tartışalım istiyoruz.

Ayrıca başkaları tarafından yapılmış, beğenilen, sizi "dumura uğratmış derecede şahane çalışmaları" diğerlerinin de görmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz bu işlerin URL"sini etkinlik@mmistanbul.org"a gönderebileceğiniz gibi işin kendisini de gönderebilirsiniz. Yok dosya boyutu çok büyük, ben zaten indirmiştim derseniz bir kopyasını yanınızda getirebilirsiniz.

 

MMIstanbul – Istanbul Adobe Kullanıcı Topluluğu, 6 Agustos 2006 tarihinde Adobe Flash Programının 10. yılı dolayısıyla gerçekleştireceği "FlashDay" Seminer - Partisi" ne FLASH ile gönül bağı olan herkesi bekliyor.

 

Bu etkinliğimiz ücretsiz ve 18 yaş ve üzeri herkese açık. Etkinlikte isteyen süt, bira ya da çay içebilecek. :-)

 


FLASHDay Ne Zaman?:


Tarih: 6 Ağustos 2006 -Pazar

Saat : 14:00 - ++

 

Peki FLASHDay Nerede?

 

CambazBar/Teras
Vakko Karşısı, İmam Adnan Sokak, İstiklal Caddesi, ISTANBUL
Mekanın krokisi: http://www.mmistanbul.com/kroki_cambaz.gif

Kaynak:
Tarih:
Hit: 3087
Yazar: AntikkyYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.