Google AdSense Virüsü!

 

AdSense sistemi Google'ın yıllardır kullandığı oldukça efektif bir reklam sistemi. Dünya çapından yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan sistem oldukça popüler. Fakat Bitdefender isimli güvenlik şirketi tarafından AdSense sistemine etki eden bir virüs tespit edildi. Redirector.Paco isimli bir virüs, bilgisayarınızı botnet ağına hizmet eden bir zombiye dönüştürüyor. 2014 yılından beridir internet aleminde bulunan virüs şimdiden 1 milyon civarında bilgisayara bulaşmış durumda.

 

 

Yerel Proxy ayarlarınıza müdahale eden bu virüs, arama sonuçlarında hacker tarafından belirlenen reklamların çıkmasını sağlıyor. Ayrıca bu virüs, şifreli https protokolü üzerinden bağlandığınız sitelerdeki reklamlara da müdahale edebiliyor olmasıyla oldukça tehlikeli bir konuma geliyor.

 

Kayıt defterine "Adobe Flash Update" ve "Adobe Flash Scheduler" şeklinde iki yeni kayıt oluşturan virüs, kendini bilgisayarın başlangıcında başlatmayı da ihmal etmiyor. Bu tarz tehlikeli virüslerin tehlikesini en aza düşürmek için, işletim sisteminizin güncelleştirmelerini ihmal etmeyin ve güncel bir antivirüs yazılımı kullanın.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1083
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: adsense reklam virüsü botnet virüs https botnet ağı ssl adsense virüsü redirecter.paco


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

Bosluk tarafından yazıldı. Tarih: 23/May/16 18:17
öhh be milyoner olmuslardır yapanlar helal olsun ama
noname tarafından yazıldı. Tarih: 19/May/16 15:59
Ee reklamlar değişiyo adblock engelliyo ama.. hadi engellemesin kullanıcıya giren çıkan ne, tıklıyo muymuş reklama, ne boş virüs