Google, Anvato'yu Satın Aldı

 

Geçtiğimiz günlerde nesnelerin tanıtılması ve makine öğrenimi noktasında yazılımlar geliştiren Paris merkezli Moodstocks firmasını bünyesine katan Google’dan yeni bir satın alım hamlesi geldi. Arama motoru devi 2007 yılında Silikon Vadisinde Alper Turgut tarafından kurulan Anvato adlı yazılım şirketini satın aldı. Konuya ilişkin açıklama Anvato'nun resmi sitesi aracılığıyla geldi. Yapılan açıklamaya göre Anvato bundan sonraki süreçte Ar-Ge faaliyetlerini Google Cloud Platform ekibine dahil olarak sürdürecek.

 

 

Halihazırda NBCUniversal, Univision, Scripps Networks, Fox Sports ve Media General gibi dünya medya devleriyle çalışan Anvato, online video konusunda yenilikçi fikirlerini bundan sonra Google bünyesinde geliştirmeye devam edecek.

 

2010 yılında online video konusunda “2010 Frost & Sullivan Global Inovasyon Ödülü”ne layık görülen Anvato; TV yayımcılarına, yayıncılara ve reklam verenlere en iyi canlı yayın ve talebe-bağlı-video(VoD) yönetim, analiz, dağıtım ve medya takip sistemleri konusunda hizmet ediyor. Satın alıma ilişkin Google’ın ne kadar ödeme yapacağı ise açıklanmadı.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 2400
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: google silikon vadisi anvato nbcuniversal univision scripps networks fox sports media general vod medya takip sistemleri moodstocks


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

GodKlaus tarafından yazıldı. Tarih: 23/Tem/16 00:42
Google'ında satın almadığı bi ben kaldım :D Ne bu tekelden yürütmeyi mi planlıyorlar acaba ? :D