Google, HTTPS Protokolüne Geçti!

 

Bir alan adı ve hosting satın alarak web sitesi oluşturmak günümüzde oldukça kolay bir hale gelmiş olsa da, internet ortamında firmaların sunduğu ücretsiz web sitesi çözümleri özellikle blog açmak isteyen kişiler tarafından büyük ilgi görüyor.

 

Bu hizmeti sağlayan firmalardan biri olan Wordpress, geçtiğimiz ay “.wordpress.com” uzantılı kişisel blog sayfalarını şifrelenmiş HTTPS protokolüne taşıyarak güvenli hale getirdiğini duyurmuştu.

 

Blogspot, HTTPS protokolünü aktif etti!

İnternet ortamında daha güvenli bir hizmet sunmak için arayışlarına devam eden Google'da, Wordpress'in karşısında ciddi bir rakip olan Blogspot hizmetinde HTTPS protokolüne geçiş yaptığını açıkladı.

 

 

Bu geçişin güvenlikten sonra en büyük nedenlerinden biri olarak, firmanın geçtiğimiz aylarda arama motorunda HTTPS ile güvenliği sağlanan sitelere öncelik tanıyacağını duyurması gösteriliyor.

 

Google, burada tercihi kullanıcılara bırakıyor. Yani şu anda herhangi bir blogspot uzantılı adrese giriş yaptığınızda HTTPS doğrudan aktif olmuyor.

 

HTTPS protokolünü kullanmak istiyorsanız yönetim paneline giriş yaptıktan sonra, Ayarlar bölümüne gelerek ' HTTPS Yönlendirmesini ' aktif etmeniz gerekiyor.

 

 

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1104
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: google blogspot https https protokolü google blogspot wordpress ücretsiz blog


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.