Google Pagerank Tarih oldu

Google Birçok Webmaster a Gelir kapısı olan pagerank uygulamasına Son verdi Bütün sitelerin Pagerank Değerleri sıfırlandı. Webmaster arkadaşlar artık daha çok çalışmaları gerekicek.

 

Pagerank Türkçede tam karşılığı olmayan bir Google terimidir, genelde internet kullanıcıları ve site tasarımcıları tarafından “Link Popülerliği Puanı” olarak algılanır ama kullanılan terim PageRank'dır. 
PageRank Google'ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği değeri gösteren bir basitleştirilmiş değerdir. 
Google kendisi her ne kadar güncel veriler ile çalışsa da her aramada bu verileri kullanmasın sorun yaratacağı için bu basitleştirilmiş değeri geliştirip bunu kullanmaya başlamıştır.

Arama Motorunu programlayanlar eğer bir site dışarıdan çok link (ilişim) alıyorsa bu sitenin içeriği iyidir düşüncesi ile kodları yazdıklarından arama siteleri de genelde bu düşünceye göre siteleri sıralarlar. Google da aynı düşunce ile kodlanmış bir arama motorudur. 
Google açısından PageRank da burada devreye girer, çünkü bir siteye verilen linklerin analizinden sonra o site için oluşturulmuş bir değerdir bu. Ancak sadece link almak yeteli değildir, nasıl link aldığınız da önemlidir, yani tabiî ki bu linklerin içeriğinde bulunan anahtar kelimelerin de büyük bir anlamı vardır. Başka sitelere link verirken en dikkat edilmesi gerekenler; öncelikle link değişimi yaptığınız her siteye link açıklaması olarak aynı kelimeyi verdirin bu sizin aramalarda o kelimeden üst sıralara çıkmanızı sağlayacak. Ayrıca eklenen linkin index sayfasında olması çok önemli backlink olarak başka sayfalarda verilen linkler pagerank değerinizin artmasına bi faydası olmayacağı gibi zararı da dokunabilir.

 

Kaynak: Pazarlama İletişimi
Tarih:
Hit: 2222
Yazar: EcHoLL

Taglar: google pagerank


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

ozgunlu tarafından yazıldı. Tarih: 04/May/16 15:28
çok eski bir algoritmaydı, iyi yapmışlar
LynXMaSTeR tarafından yazıldı. Tarih: 01/May/16 20:28
neden sıfırlandı acaba?