Gorilla Glass 5 Kullanacak Telefonlar

 

Akıllı telefonlarımızın en önemli ve en hassas parçalarından birisi olan ekranları korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu noktada geliştiricilerde modellerinde farklı teknolojilere yer veriyorlar. Onlardan birisi olan Corning Gorilla Glass camlar beşinci sürümüyle artık çok daha dayanıklı bir ürün vadediyor.

 

Önceki sürümlerine kıyasla çok daha dayanıklı bir ürün çıkarttıklarını söyleyen Corning firması, Gorilla Glass 5 ile artık cihazlarımızın düşmeye karşı yüzde 80 oranında dayanıklı olduğunu açıklamıştı.

 

 

Gorilla Glass 5 ilk olarak Galaxy Note 7 ve iphone 7’de!

Herkesin merak ettiği soru ise Gorilla Glass 5 camları ilk olarak hangi ürünlerde göreceğimiz. Bu sorunun cevabı ise bugün ortaya çıktı. Bu noktada geçtiğimiz yılda yeni nesil Gorilla Glass camları ilk kullanan markalardan olan Samsung, yine Gorilla Glass 5 camı ilk kullanan marka olacak.

 

 

Galaxy Note 7 modelinde ilk defa karşımıza çıkacak olan Gorilla Glass 5 cam, ardından iphone 7 modelinde kendisine yer bulabilecek. 1,6 metreden düşüşlerde yüzde 80 oranında hiçbir sorun çıkartmadan darbelere direnç gösteren Gorilla Glass 5 camları elbette ilerleyen dönemde birçok amiral gemi modelde görebileceğiz.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1219
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: iphone samsung iphone gorilla glass gorilla gorilla glass 5 note7 amiral corning gorilla glass 5


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

scarletbeard tarafından yazıldı. Tarih: 31/Tem/16 09:35
Firmayi gozunuzde cok buyutmeyin arge firmasi ve en buyuk avantaji new york merkezli olmasi 10 bin adete fason uretiyor.