Hackerler teröristlere karşı

Teröre karşı savaş İnternette de devam ediyor. İngiliz istihbarat servisi MI5 ve milliyetçi hackerlar, terör sitelerini "susturmaya" çalışıyor.


Londra’ya yönelik terör saldırılarının ardından İngiltere’de saldırganlara yönelik operasyonlar devam ederken, sanal dünya da bu savaşın bir cephesi haline geldi. İngiltere’deki milliyetçi hackerlar(internet korsanları) terör propagandası yapan sitelere saldırmaya başladı. MI5’ta terör sitelerini "susturmaya" çalışıyor.

The Sun gazetesine konuşan terör uzmanı Neil Doyle’a göre, İngiltere’de milliyetçi hacker gruplar teröre karşı saldırıya geçti.

Doyle, "Sivil hackerların sanal dünyada anti-cihat birtakım örgülenmelere girdiğini görüyoruz" dedi.

Terör uzmanı, El Kaide’nin internet kullanımında öncü olduğunu ve örgütün çok sayıda bilgisiyar uzmanına sahip olduğunu söyledi.

Doyle’a göre El Kaide’nin iletişim teknolojisi uzmanı teröristleri, sanal dünyada iz bırakmadan ilerleyebiliyor.

"EL KAİDE’NİN BAŞ HACKERI LONDRA’DA"

El Kaide’nin baş hackerının operasyonlarını Londra’dan düzenlediğine inandığını da sözlerine ekleyen Doyle, İngiltere’nin El Kaide tarafından merkez iletişim noktası olarak kullanıldığını söyledi.

Doyle’a göre örgüt, sanal dünyadaki etkinliklerinin neredeyse tamamını İngiltere’de düzenliyor.

Neil Doyle, İngiliz istihbarat servisi MI5’ın da bilgisayar uzmanlarından oluşan bir güvenlik ekibinin olduğunun bilindiğini söyledi.

The Sun’a göre, dünyada terör propagandası yapan internet sitelerinin büyük çoğunluğuna Amerikan şirketlerince ev sahipliği yapılıyor. FBI, düşünce özgürlüğüne karşı çıkılamayacağı gerekçesiyle bu ev sahipliğine engel olamıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1992
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.