Hiçbir internet sitesine kayıt olamayan kadın: Jennifer Null

Türkçe karakterlere sahip isimler internette zorluklara sebep olabiliyor. Ancak bunun üstesinden gelmek için küçük bir harf değişikliği yeterli oluyor. Jennifer Null adlı kadın için ise hayatı boyunca internet sitelerine kayıt olurken eziyet çekmekten başka bir yol görünmüyor. 

İngilizcede “boş” anlamına gelen Null soyadı, internet sitelerine kayıt olurken büyük bir sorun yaratıyor. 

BBC’nin haberine göre sitelerin kayıt formları Null soyadını gördüğünde bu kutucukta herhangi bir değer olmadığı hatasını veriyor ve kutucuğun doldurulması isteniyor.

Normal sitelere kayıt olurken farklı isimler kullanabilen Jennifer’ın en büyük sorunu ise internetten alışveriş yapmak veya uçak bileti satın almak. Uçak bileti almak için her zaman telefonla aramak durumunda kalan Null, durumu telefondaki müşteri temsilcisine anlattığında ise karşı tarafın şaşkınlığını gizleyemediğini belirtiyor. 

Evlenmeden önce farklı bir soyadı olan ancak evlendikten sonra Null soyadını alan şanssız kadın, soyadın bir insanın hayatını nasıl etkileyebileceği yönünde ilginç bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak: Rota Haber
Tarih:
Hit: 2934
Yazar: Robinson_Crusoe

Taglar: internet boş null


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

zeybekustasi tarafından yazıldı. Tarih: 04/May/16 23:08
Haber saçma Null evet boş anlamsız değerdir ancak sen bir giriş alanına Null yazarsan o servis kısmına "Null" olarak gider. Düz bir yazı muamelesi görür.
muaythaist tarafından yazıldı. Tarih: 01/May/16 17:43
ben de onu diyecektim, sanki evlendikten sonra sadece kadının soyadı NULL olmuş da sıkıntı yaşamaya başlamış gibi, bunun kocası kocasının akrabaları falan yok mu, yoksa dünya sadece bu kadının etrafında mı dönüyor :)
sLeymN tarafından yazıldı. Tarih: 27/Nis/16 09:55
NULL
joe_black tarafından yazıldı. Tarih: 26/Nis/16 21:42
Sadece kadın değil demekki kocası çocukları kaynanası kayın pederi kayınoğlanı vs uzar gider liste :)