İlk Telekomünikasyon Müzesi, CeBIT Bilişimde

Bu yıl 2 – 7 Ekim 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek dünyanın en büyük altıncı bilişim fuarı CeBIT Bilişim Eurasia'da Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED) tarafından 3. salon 234 numaralı stantda kurulacak “Zaman Tüneli” temalı Telekomünikasyon Müzesi ile aynı zamanda Türkiye'de bir ilk gerçekleştiriliyor.

CeBIT Bilişim Eurasia için özel olarak TÜTED tarafından hazırlanan Türkiye'nin ilk  Telekomünikasyon Müzesi, telekomünikasyon araçlarının geçmişten bugününe ve geleceğine ışık tutan farklı bir temayı gündeme getiriyor.

Zaman Tüneli, Türkiye'de özellikle yaşı 30'ların altında olanlar için ilk icat telefondan telgrafa, elle yönetilen ilk santraldan telekse kadar uzanangeçmişten bugünün pek çok gelişmiş teknolojileri arasında ilginç, hatta giderek hızlanan renkli bir yolculuk yapma fırsatı sunuyor.  

Öte yandan TÜTED, yine CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında Bulgaristan, Yunanistan, Azerbaycan, Mısır, Romanya, Ukrayna, İsrail gibi çevre ülkelerin sivil toplum örgütlerini davet ederek Bölgesel İş Birliği Paneli kapsamında pek çok üst düzey yönetici ve iş adamını ağırlamaya hazırlanıyor. Fuarın ikici günü olan 3 Ekim 2007 Çarşamba, 15.30 – 17.00 saatlerinde gerçekleştirilecek olan panelin ardından, çevre ülkelerden katılan profesyoneller ile yerli şirketler arasında ikili görüşme olanakları da sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren TÜTED, Avrasya bölgesinde mevcut ticaret hacminin geliştirilmesini hedefliyor
Kaynak:
Tarih:
Hit: 1302
Yazar: KorteXYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.