Intel yeni marka kimliğini açıkladı

Intel, tarihinde bir dönüm noktasını temsil eden ve pazarı yönlendiren platform çözümleri şirketine doğru değişimini gösteren yeni marka kimliğini tanıttı.

Intel platformlarını oluşturan temel teknolojiler arasında, işlemci, yonga seti ve yazılım bulunuyor. Bu platform bileşenleri birlikte sistem performansını ve kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

Intel, Intel® Centrino® mobil teknoloji platformunun geliştirilmesiyle birlikte, pazara yaklaşımında temel bir değişikliğe doğru yönelmişti. Şirket, geçen yıl, platform modeli etrafında kendini yeniden yapılandırmıştı. Şimdi ise Intel “mobilite, dijital ev, digital kurumlar ve sağlık”tan oluşan dört ana başlıkta pazarı değerlendiriyor. Şirket ayrıca, bugün dijital ev için yeni bir platform olan Intel® Viiv™ teknolojisini çıkaracağını da duyurdu.

 

Intel Viiv teknolojisi gibi yeni markaların tanıtılmasıyla birlikte yeni kurumsal kimlik, kurumun önemli karakteristik özelliklerini ve müşterilere sağlanan faydaları daha iyi anlatmasını sağlıyor. Yeni kimlik Intel’in ürün ve platform markalarının görünümü standard ve daha kolay anlaşılır hale getiriyor. Yeni marka sistemi, Intel Viiv teknolojisi ve Intel Centrino mobil teknolojisi platformları için yeni logoları ve işlemciler, yonga setleri, anakartlar ve diğer Intel teknolojileri için de yeniden tasarlanmış logoları içeriyor. Yeni kurumsal kimlikte Intel logosu her bir ürün logosunun içinde de kullanılıyor.

Intel Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Satış ve Pazarlama Grubu Genel Müdürü Eric Kim, “Intel, dünyanın en değerli markalarından birine sahip ve şirketimizin gelişmesi ile birlikte markamızın değerini de artırmayı amaçlıyoruz. Bu gelişim, Intel’in kişi, kurum ve toplumlara sağladığı katma değerin daha iyi anlaşılmasını ve kullanıcılarla daha içten bir iletişim kurmasını sağlayacaktır” diyor.

Yeni kurumsal kimlik ile birlikte 1991’de yaratılmış olan Intel Inside® logosu, ve 37 yıl önce Intel’i kuran Silikon Vadisi öncüleri Robert Noyce ve Gordon Moore tarafından tasarlanan orijinal Intel logosu da değişiyor. Intel’in yeni logosu, hem şirketin geçmişte oluşturduğu değeri kapsıyor, hem de yeni platform stratejisinin ve yöneldiği yeni alanları temsil ediyor. Logo ayrıca yeni bir slogan da içeriyor: “Intel. Leap ahead™.” Bir marka vaadi olan bu slogan, Intel’in arkasındaki itici gücü ve Intel’in mümkün kıldığı değişimleri anlatıyor.

Eric Kim, “‘Intel. Leap ahead.’ kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı açıklayan basit bir ifade. Bu, şirket geleneğinin bir parçası. Intel’deki misyonumuz her zaman; teknoloji, eğitim, sosyal sorumluluk, üretim ve diğer alanlarda sürekli olarak ilerlemek için bir sonraki sıçrama noktasını tanımlamak ve gerçekleştirmek olmuştur. Bu bizim, Intel teknolojisini kullanarak yaşamı daha iyi, daha zengin ve herkes için daha elverişli hale getirmemizle ilgilidir” diyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 971
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.