Intel’den profesyoneller için

 Intel’in masa üstü işlemciler için tasarladığı Intel vPro işlemci teknolojisi, yeni geliştirilen Intel Centrino Pro işlemci teknolojisi ile dizüstü bilgisayarlara da yüksek performans getiriyor. Gelecek nesil Centrino işlemci teknolojisinin bir parçası olan Intel Centrino Pro işlemci teknolojisi, bu senenin ikinci çeyreğinde piyasadaki yerini alacak.

Gelecek nesil Centrino işlemci teknolojisinin bir parçası olan Intel Centrino Pro işlemci teknolojisi, bu senenin ikinci çeyreğinde piyasadaki yerini alacak.

Intel Centrino Pro işlemci teknolojisi ile profesyonel BT yöneticilerine kablosuz sistem yönetimi ve güvenliği platformu sunuyor. BT yöneticileri bu sayede kurumsal ağa bağlı dizüstü ve masaüstü bilgisayarları güvenilir bir biçimde yönetebilecek; güvenlik tehditleri, donanım maliyetleri, kaynak dağılımı ve varlık yönetimi konulara gibi durumlara kablosuz çözümler getirebilme imkanına kavuşacaklar. Intel’den%20profesyoneller%20için

Intel Mobil Ürün Grup Başkan Yardımcısı Mooly Eden “Dizüstü bilgisayarların piyasadaki hızlı yükselişi devam ediyor. Pazar bize, bir yıl içerisinde sanayileşmiş ülkelerde dizüstü bilgisayarların satışlarının masa üstü bilgisayarları geçeceğini gösteriyor. Bu değişen dünyada, Intel Centrino Pro işlemci teknolojisi ile profesyonel BT yöneticilerine de kablosuz çözümler geliştirdik. Dizüstü bilgisayarlar için sunduğumuz bu sistem yönetimi çözümleri, Intel Centrino markamızın yeni bir atılımı ve çok özel bir gelişmedir.” dedi.  

BT yöneticileri, Intel Centrino Pro işlemci teknolojisi sayesinde Wi-Fi üzerinden dizüstü bilgisayarları yönetebilecek ve koruyabilecekler. Ayrıca, ağa bağlı dizüstü ve masa üstü bilgisayarları, arızalı ya da kapalı durumda olsalar bile koruyup yönetebilecekler. Teknolojinin net getirisi ise, daha iyi korunan bilgisayarlar, iş akışında daha az kesinti, masa başlarına yapılan daha az ziyaret, BT bölüm başarısında artış ve bilgisayar kaynaklarının daha doğru dağılımı olacak. 

vPro Kullanımı Yaygınlaşıyor

Intel vPro işlemci teknolojisinin yönetim özelliklerinin zaman ve maliyetler açısından getirdiği önemli avantajları gören iş çevreleri, bu yeni teknolojiyi artan oranda kullanmaya başladı. Dünya çapında 200’den fazla kurum ve kuruluş, Intel vPro işlemci teknolojisi ile güçlendirdikleri sistemlerine binlerden on binlere varan adetlerde bilgisayarı entegre ediyorlar. Bunların arasında BMW, FujiFilm, ING, John Hopkins, Marriott, Pioneer ve Verizon gibi şirketler yer alıyor. 

 

Altiris, CA Inc., Cisco, Credant Technologies, Hitachi JP1, HP OpenView, Microsoft, LANDesk ve Trend Micro gibi şirketler, Intel Centrino Pro işlemci teknolojisi için yazılım uygulamaları ve çözümler de sunuyor. 

 

Intel Centrino Pro işlemci teknolojisi ile dizüstü bilgisayarların performansının yanı sıra enerji tasarrufu ve pil kullanım süreleri de artıyor. Kablosuz ağ bağlantılarında yeni bir atılım olan ve sürekli geliştirilen Intel Next-Gen Kablosuz-N ise, kullanıcılara erişim noktalarından çok daha uzakta, 802.11n spesifikasyonu ile 2 kata kadar daha uzak kablosuz erişim alanı sağlarken, performanslarını 5 kata  kadar artıracak. Kullanıcılar aynı zamanda daha da geliştirilmiş grafik performansına ve Microsoft Windows Vista’nın en son grafik arabirimi Aero için desteğe de sahip olacaklar. Tüm bunlara ek olarak; Intel Turbo Hafıza seçeneği kullanıcılara sıklıkla kullanılan uygulamalarda %20’ye varan daha hızlı bir önyükleme ve 2 kata kadar daha hızlı bir performans avantajı sunacak...

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1031
Yazar: scuderiaYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.