Internet Explorer8 Beta2, Ağustosta geliyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Microsoft, dün yaptığı açıklamada popüler tarayıcısının yeni sürümü Internet Explorer 8'in tam donanımlı test sürümünün Ağustos'tan itibaren kullanılabileceğini duyurdu.

Firefox 3'ün son dönemde sıkça adını duyurmasının ardından Microsoft işleri hızlandırmaya başladı. Tam donanımlı Internet Explorer'ın Beta 2 sürümü Ağustos ayından itibaren kullanıcılarla buluşacak.

İlk test sürümü Mart ayında çıkan IE 8 için halen geliştirilme süreci devam ediyor. Bu sürümde özellikle yazılımcılar ve tasarımcılar üzerinden geri dönüşleri toplayan şirket şimdi de son kullanıcıların görüşlerini almaya hazırlanıyor. Beta 2 sürümünün, kullanıma açılacak olan son sürümdeki tüm özellikleri içereceği de belirtiliyor.

Geçen ay Mozilla'nın Firefox 3'ün testlerini duyurması ve yakın zamanda yeni özellikleriyle birlikte piyasaya süreceğini açıklamasının ardından kullanıcılar tarayıcıdan daha gelişmiş güvenlik, hız ve kararlılık beklemeye başladılar. En büyük yeniliğin adres satırına getirilmesi bekleniyor.

Öte yandan IE 8'de de Activities (etkinlikler) adı altında bir yenilik getirilecek. Buna göre kullanıcılar herhangi bir metini seçili hale getirip farklı bir web hizmetine bu bölümü aktarabilecekler.

IE 8 için tam anlamıyla resmi çıkış tarihi ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Internet Explorer'ın son sürümü IE 7 en son Ekim 2006'da kullanıma açılmıştı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1068
Yazar: DE5TROY3RYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.