IOS 7’nin Resmi Çıkış Tarihi Kesinleşti!

Teknoloji dünyasının en büyük etkinliklerinden biri olan, Apple’ın yeni nesil cihazlarını resmi olarak tanıttığı lansman dün gerçekleşti. Apple’ın yeni nesil amiral gemisi modelleri iPhone 5S ve iPhone 5C’nin tanıtılacağı dev etkinlikte sürpriz özelliklerin ardı arkası kesilmedi.

Apple kullanıcıları tarafından büyük bir beklentiye dönüşen sızıntı haberlerin, hemen hemen hepsinin doğrulandığından bahsedebiliriz. Merak edilen özelliklerin tanıtıldığı etkinlikte, parmak izi okuyucu, çift led flaş ve 5S modeline ait renk seçenekleri de gerçeğe kavuştu.

Etkinliğin en başında doğrulanan ve tanıtılan yeni özellikler arasında, Apple’ın yeni işletim sistemi sürümü “IOS 7” yer alıyor. Yeni nesil amiral gemilerini beklerken karşılaştığımız iOS 7, Apple baş tasarımcısı Craig Federighi tarafından tanıtıldı.

iOS 7’nin siri işleyişinden, içerik arama ekranından, ana ekranından, akışlarından, uygulamalarından ve ayarlar menüsündeki radikal değişikliklere kadar bir çok yenilikten bahseden Federighi, 18 Eylül tarihinde indirilebilir olacak final sürümünde yeni zil seslerinin de bulunacağına yer verdi.

18 Eylül tarihinde güncellenebilir hale getirilecek yeni işletim sistemi, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C ve iPad 2/3/4/5/Mini/Mini 2, iPod Touch 4/5/6 akıllı cihazlarda kullanılabilir olacak. Tahminler arasındaki yerini koruyan bir diğer haber ise, 18 Eylül indirilebilir olacak iOS 7’nin ardından yeni nesil iPad’lerin tanıtılacağı konusunda.

Kaynak: Milliyet
Tarih:
Hit: 1621
Yazar: Robinson_CrusoeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.