Ios 8.4 Jailbreak‘i Ortaya Çıktı

Son günlerde jailbreak bekleyenler için haberler pek iyi değildi. MSS 2015 (Mobile Security Summit) etkinliğinde ios 8.2 jailbreak aracının duyurulabileceği farklı kaynaklar tarafından raporlanmıştı. Ancak böyle bir şey ise olmadı. İnternet üstünde yapılan bazı yorumlar jailbreak geliştirici ekiplerinin açıkların kapatılmasını öne sürerek, bundan sonra belirli bir karşılık dahilinde bu işi yapacakları yönünde. ios 8.4 jailbreak'i için yapılan açıklama da yorumları destekler gibi duruyor.

ios hacker'ı olan i0n1c her zamanki gibi boş durmadı. Youtube kanalında iPhone 6 Plus'ta çalışan ios 8.4 jailbreak'inin videosunu yayınladı. Video beta aşamasındaki 8.4 sürümüne jailbreak yapıldığını ve Cydia'nın da yüklendiğini gösteriyor.

 

Video açıklaması ise oldukça dikkat çekici. i0n1c, SyScan 2015 güvenlik toplantısından sonra bulunan açığı kullanarak jailbreak işlemini gerçekleştirdiğini belirtmiş. i0n1c'e göre güvenlik açığı "ios için yeni değil" ve uzun bir suredir işletim sisteminin kodu içinde yer almış. i0n1c ayrıca ios 8.4 jailbreak'inin ios 7.1.1 için olan CyberElevator'den daha farklı olduğunu da belirtiyor. Şimdilik untethered jailbreak'i ise yok.

i0n1c 8.4 jailbreak'ini yayınlayıp yayınlamayacağı hakkında ise herhangi bir detay vermedi.

https://www.youtube.com/watch?v=1GNb1KT0SHo

Kaynak: http://www.haberler.com
Tarih:
Hit: 2065
Yazar: mclaren

Taglar: ios jailbreak apple


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.