İyi Huylu Hacker'lar için eğitim

Netron, iyi huylu Hacker yetiştirmek için CEH Certificated Ethical Hacker eğitimleri vermeye başladı.

Netron Bilişim Akademisi (NBA), ‘hacker’lar (bilgisayar korsanları) ile aynı bilgi ve kuralları kullanarak hedef sistemlerin açıklarını ve savunmasız taraflarını araştırmaya olanak sağlayan bir eğitim program başlatıyor. e-İş profesyonellerine yönelik standart oluşturmak ve sertifika sağlamak misyonuyla çalışan bağımsız bir kurum olan EC-Council (Uluslararası e-Ticaret Danışmanları Konseyi) işbirliğiyle yürütülecek olan eğitim programı, Türkiye’de Netron Bilişim Akademisi tarafından verilecek. CEH (Certificated Ethical Hacker - Sertifikalı İyi Huylu Hacker) adını taşıyan sertifika programı sayesinde profesyonel sistemlerin emniyetinin ve kullanıcı güvenliğinin en yüksek düzeyde sağlanması hedefleniyor.

CEH eğitimleriyle ilgili olarak bilgi veren Netron Bilişim Akademisi Direktörü Ersoy Yüzüncüoğlu şunları söyledi: “CEH eğitimi, network güvenliğinden sorumlu bilişim profesyonellerini hedefliyor. CEH sertifika programını başlatmamızın en önemli nedeni, EC-Council işbirliğiyle hazırlanan bu eğitimin bilişim profesyonellerini ‘hacker’lar ile aynı araç ve teknikleri kullanarak aynı düşünce biçimine sevk ediyor olması. Böylelikle muhtemel saldırıları tanıyıp üstesinden gelmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi birikimine sahip olabilecekler. CEH eğitimlerini oluştururken, ‘Karanlık tarafı aydınlatmak istiyorsan önce karanlığı içinden fethetmelisin,’ düşüncesinden yola çıkarak hareket ettik. Eğitim içerikleri de network güvenliğinden sorumlu bilişim profesyonellerine yönelik bir şekilde, son gelişmelerin ışığında özel olarak hazırlandı. Ayrıca eğitimin içinde yer alan bilişim hukuku başlığında hacker eylemlerine taraf olan bireylerin ve kurumların sorumluluk ve haklarını da aktarıyor olacağız”

120 saatlik CEH eğitimi boyunca, bilgi güvenliği için gerekli tüm bilgi “iyi huylu hacker”lık disiplini çerçevesinde, tarafsız bir şekilde ve hukuki yanları göz ardı edilmeden katılımcılara aktarılıyor. Katılımcılar eğitimin sonunda CEH sertifikasıyla birlikte bilgi güvenliği için gerekli her türlü operasyonel çözümü yaratıp uygulamak konusunda bilgi donanımına sahip oluyorlar.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 3538
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.