LG: Düz Ekranlardan Sıkıldık!

2018 esnek ekranlı telefonların yılı olacak

Esnek ekranlı ilk akıllı telefonu kısa bir süre önce sunan LG, 2018 yılında akıllı telefonların yüzde 40’ının bükülebilen ekrana sahip olacağı tahmininde bulundu. LG mobil ürün planlama birimi başkanı Dr. Ramchan Woo, Flex telefonu için 3 yıl çalıştıklarını belirtirken, “Düz ekranlardan sıkıldık” ifadesini kullandı.

9bxt.jpg%20%28475×273%29

LG, Flex adlı ilk esnek telefonunu sunmasının ardından dikkatini bükülebilen cihazlara verecek. Güney Kore elektronik devinin mobil ürün planlama başkanı Dr. Ramchan Woo, ‘düz ekranlardan sıkıldıklarını ancak bükülebilen cihazlara giden yolda daha çok fazla gelişme yaşanması gerektiğini’ belirtti.

SlashGear’a açıklamalarda bulunan Woo, 2018 yılında akıllı telefon sektörünün yüzde 40’ının esnek ekranlı cihazlardan oluşacağını öne sürdü.

Esnek cihazlara giden yolda en kritik faktörün batarya olduğunu belirten Woo, “Batarya olmadan telefonu yapamazsınız. LG Flex’in bataryasında her katmanı ayrı olarak tasarladık. Köşelerdeki basınç faktörünü düşük tuttuk ve batarya gcünü yoğunlaştırmayı başardık” dedi. Batarya tasarımında ‘Stack&Folding’ teknolojisi bukunan Flex, 3500 mAh gibi güçlü bir bataryaya sahip.

 

‘FLEX’İ GELİŞTİRMEK ÜÇ YIL ALDI’ 

Esnek ekranlı telefonların geliştirilme sürecinde prototipler ile ortaya konan gerçek ürün arasında büyük bir fark olduğunu belirten Dr. Woo, plastiği işlemenin son derece güç olduğuna değinirken, AMOLED paneli koruyacak camın ve diğer donanımların son derece ince olması gerektiğini ifade etti.

Dr. Woo, Flex’i ürettikleri tesisi dönüşümden geçirmeleri gerektiğini çünkü sadece ekran değil, batarya ve diğer donanım teknolojisinin de değiştiğini belirtti. Woo, Flex’in 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu söyledi.

LG, akıllı telefon piyasasında esnek ekranlı ürünlerin 2015’te yüzde 12, 2018’de ise yüzde 40 paya sahip olacağını tahmin ediyor.

Kaynak: Ntvmsnc
Tarih:
Hit: 2909
Yazar: r10aldinhoYorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

r10aldinho tarafından yazıldı. Tarih: 06/Haz/15 02:19
haber yorumları silinmiş