LG G4, DxOMark kamera sıralamasında ikinci sırada yer aldı

Yeni akıllı telefon seçerken kullanıcıların çoğu giderek artan sayıda akıllı telefon donanımlarına özel önem veriyor. Özellikle kullanıcıların en dikkat ettiği noktalardan biri cihazlarda bulunan kamera donanımı. Güney Koreli teknoloji üreticisi LG'nin G4 modelinin kamera tarafında mobil pazarda en iyilerden biri olduğunu sır değil. Peki LG G4 kamera performansında ne kadar iyi ?

 

 

Farklı mobil cihazların fotoğraf ve video yeteneklerinin karşılaştırması ile uğraşan DxOMark, LG'nin amiral gemisi akıllı telefonu LG G4'üdiğer firmaların amiral gemisi modelleriyle birlikte test etti. Biz dizi testten sonra LG G4, DxOMark karşılaştırmasında gerçekten yüksek puanlar almayı başardı.

Yayınlanan grafiklerin oluşturulması hakkında konuşmak gerekirse uzmanların görüşüne göre, bu akıllı telefonlardan fotoğraf tarafında Galaxy S6 Edge 88LG G4 86iphone 6 ise 83 puan aldı. Ayrıca video testinde LG G4 79iphone 6 80, Galaxy S6 Edge 84 puan alıyor.

DxOMark'ın genel sıralamasında Galaxy S6 Edge'nin 86 puanının ardından LG G4, Galaxy Note 4 ile aynı 83 puan alarak ikinci sırada yerini alıyor. Genel sıralamada Motorola X Style'ın ise 4. sırada yer alması gerçekten ilginç görünüyor.

Tarih:
Hit: 4126
Yazar: mkyb

Taglar: test kamera iphone 6 lg g4 samsung galaxy s6


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

NewwarrioR tarafından yazıldı. Tarih: 14/Kas/15 19:45
Meziular bu sıralamaya dahil değil sanırım.