Media Player rakipleri

PC’nizi yalnızca müzik setinin yerini almakla kalmıyor. Doğru yazılımları kullanarak bilgisayarınızı eksiksiz bir multimedya merkezine dönüştürebilirsiniz. Bilgisayarınızda izleyemediğiniz video kalmasın!

Artık piyasada standart haline gelen Windows Media Player’dan memnun değilseniz, internetteki çeşitli alternatiflere göz atmayı tercih edebilirsiniz. CHIP, en iyi on ücretsiz yazılımı sizin için bir araya getirdi.

Profesyonel yazılım: Zoom Player

Zoom Player, kullanım konforu sunan gelişmiş bir çözüm: Araç güçlü oynatma seçeneklerine sahip ve yüksek yapılandırılabilirliğiyle dikkat çekiyor.

Bu ücretsiz yazılım,çok az yer kaplamasına rağmen bir medya oynatıcının sahip olması gereken tüm özellikleri barındırıyor. Zoom Player,adından da tahmin edileceği üzere, kullanıcının en uygun resim boyutunu seçerek görüntüleri keyifle izlemesini sağlayan zum özelliklerine sahip.

Yazılımda profesyonel kullanıcılara yönelik, aralarında filtrelerin manuel kombinasyonunun da bulunduğu gelişmiş yapılandırma seçenekleri bulunuyor. Ancak bu özellik yalnızca ücretli profesyonel sürümde (yaklaşık 20 Euro) tam anlamıyla kullanılabiliyor. Bu sürüm herhangi bir DVD’yi PowerDVD’nin ses ve WinDVD’nin video filtresiyle oynatabiliyor. Aynı zamanda bu DVD oynatıcıların en üstün özelliklerinden de yararlanılıyor.

Kullanım gerekli olgunluğa ulaşmış ve yazılım kapsamlı yapılandırma özellikleri barındırıyor. Fare fonksiyonları özel eylemlerle ilişkilendirilebiliyor. Ara yüzdeki düğmeler ve “Control Bar” özgürce yeniden tanımlanabiliyor. Tam ekran modunda bile özel bir menü üzerinden tüm özelliklere erişilebiliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1499
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.