Microsoft güvenlik servisi çıkarıyor

Yazılım devi Microsoft, Windows işletim sistemi için ücretli bir güvenlik servisi çıkarıyor. Böylece Microsoft, işortakları Symantec ve McAfee ile rakip oluyor.

Windows işletim sistemini casus yazılım, virüs ve internet saldırılarına karşı koruyacak olan Windows OneCare Live adlı güvenlik servisi, 50 dolar fiyatla Haziran ayında piyasada.

 
OneCare paketinin halen test aşamasında bulunan ücretsiz versiyonunu 200 bin kullanıcı deniyor. Windows’un en son versiyonunu casus yazılım ve interet saldırılarına karşı korumayı amaçlayan OneCare ayrıca, kullanıcılara kullanım kolaylıkları ile ipuçları ve öneriler sunacak. Sistem otomatik olarak güncellenecek ve kullanıcıyı yeni korumalardan haberdar edecek. Servis ilk etapta İngilizce olacak ve ilk 12 ay zarfında çeşitli dillere çevrilecek.

MİCROSOFT İŞORTAKLARIYLA RAKİP OLACAK

Windows OneCare Live, Microsoft’un işortakları olan Symantec ve McAfee’nin benzer ürünleri ile rekabet edecek. Microsoft’tan gelen açıklamalar şirketin işortakları ile rekabete girmek niyetinde olmadığı yönünde, buna karşılık uzmanlar yeni paketin benzer fiyatlardan piyasaya çıkmasının yazılım devi ile işortakları arasında rekabet başlatacağını düşünüyor.

Microsoft Teknoloji Güvenlik Grup Genel Müdürü Ryan Hamlin hedeflerinin işortaklarından müşteri çalmak olmadığını, hiç koruması olmayan bilgisayar kullanıcılarına yöneleceklerini vurguladı. Microsoft istatistiklerine göre, Windows kullanıcılarının yüzde 70’inin koruması bulunmuyor.

Öte yandan, uzmanlar internet saldırılarına hedef olan Windows işletim sisteminin mevcut ‘kırılgan’ imajının, yeni koruma servisi açısından kullanıcılar nezninde çekince yaratacağını savunuyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1238
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.