Microsoft, kendi Linux'unu yaptı!

Microsoft'un Azure Networking yöneticilerinden Kamala Subramanian, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Microsoft olarak piyasada birçok mükemmel switch donanım platformunun olduğuna, yeniliği, hızı ve maliyet düşüşünü sağlayan sağlıklı bir rekabetin bulunduğuna inanıyoruz.

Ancak bulut ağları ve kurumsal ağlar, bulut genişliğinde ağ yönetim platformlarında farklı tür switch'lere farklı yazılımları entegre etmeyi zor buluyorlar. İdeal olarak, yeni switch yazılımlarındaki yeniliğine öncülük etsek bile, geliştirdiğimiz işlevlerin tüm faydalarını elde etmek ve yaptığımız onarımların bizle kalmasını istiyoruz."

Özetlemek gerekirse Microsoft, yazılım-tanımlı ağın (SDN) çok iyi bir fikir olduğunu söylüyor. Bununla birlikte firmanın gönderisi, Microsoft ve Linux arasındaki ilişkiyi açıklamıyor. Böyle bir ilişkiye switch ekosisteminin karmaşıklığı nedeniyle ihtiyaç duyulmuş olabilir.

CEO Satya Nadella'nın firmanın işini görecek farklı teknolojilere açık olduğunu ve bunları kullanmaktan çekinmediğini biliyoruz. Ancak Microsoft'un Linux geliştirdiğini görmek gerçekten şaşırtıcı.

 

Kaynak: Chip Dergisi
Tarih:
Hit: 3149
Yazar: Robinson_Crusoe

Taglar: linux micrsoft


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

Nvidia tarafından yazıldı. Tarih: 20/Eki/15 20:11
Siktirsin pezemenkler