Microsoft ve Google, ‘arama’yı güncelledi

Microsoft, aramaları masaüstü, internet ve kurumsal ağ şebekelerinde aynı anda yapan bir yazılımı arama motoruna koydu. Google da sitesine video paylaşımı yazılımı ekledi.

Microsoft yeni servisin adını Windows Live Search olarak açıkladı. Güncelleme internetten ücretsiz indirilebiliyor. Güncelleme arama motoruna eklenecek ve şirketin gelecek yıl çıkacak Vista işletim sistemine entegre edilecek.

Kurumsal ağlarda arama yapmak isteyenlerin Microsoft’un SharePoint sunucu yazılımı kullanması gerekiyor. Microsoft, SharePoint yazılımının daraltılmış bir versiyonunun bu sonbaharda çıkacak yeni Office ürünleriyle birlikte sürüleceğini duyurdu.

Microsoft’un aynı adla bir başka internet arama yazılımı bulunuyor. Microsoft yetkilileri her iki servisin birleştirilmeyeceğini ifade ediyor.

GOOGLE’DAN VİDEO DEĞİŞ TOKUŞU

Öte yandan, internetin en büyük arama motoru Google da, kullanıcıların videolarını paylaştırabilecekleri bir bölüm açıyor. Daha önce video yazılımları Google sitesine eklemek için özel bir yazılım gerekirken, artık buna gerek olmayacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 2374
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.