Microsofttan Korsana Yeni Engel

       Microsoft, yeniden düzenlediği engelleme teknolojisiyle korsanların Windows güncellemelerine erişmelerinin önüne geçiyor. Fakat Microsoft'un yürürlüğe koyulan yeni sistemi, güvenlik yamalarının önüne böyle bir engel koymuyor. Dev yazılım şirketi ve popüler Windows işletim sistemlerinin üreticisi Microsoft, yeni yürürlüğe koyduğu Genuine Advantage 1.0 isimli programıyla korsan bir şekilde kullanılan Windows işletim sistemlerinin güncellemeleri yüklemesinin önüne geçiyor.

       Yeni yürürlüğe soktuğu güvenlik politikasıyla Microsoft; "Windows Update", "Microsoft Update for Windows" ve "Microsoft Download Center" güncelleme sitelerine erişen herkesi kontrol edecek. Açıklamaya göre güvenlik yamalarının yüklenmesinin önüne herhangi bir engel konulmuyor.

       Sistem aracılığıyla sahte Windows sahibi olduğunu keşfeden kullanıcılar aldatıldıklarını kanıtladıkları takdirde Windows'a ücretsiz bir şekilde sahip olabiliyorlar veya indirimli bir fiyattan işletim sistemini satın alabiliyorlar.

       Microsoft ayrıca www.howtotell.com adresinde kurduğu site ile kullanıcıların sahte bir Windows'a sahip olup olmadıklarını nasıl öğrenebilecekleri hakkında bilgi sunuyor.

       Microsoft, geçen Eylül ayından bu yana yeni sistemini test ediyordu. Sistem o tarihten bu yana yaklaşık olarak 48 milyon sistemi onayladı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1981
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.