Microsofttan Paint.NET Atağı

Hem açık kaynak, hem yetenekli, hem de sadece 4.5 megabyte'lık Photoshop alternatifi...

Microsoft'un MS Paint'ini değiştirmek üzere başlattığı projesinde, bu işi yarım bırakmayan Rick Brewster önderliğinde yepyeni bir Paint doğdu. C# dilinde yazılan ve açık kaynak geliştirilen Paint.NET şimdiden bir çok seveni ve gönüllü geliştiricisi ve yüzlerce eklentisiyle, pahalı yazılımlara ücretsiz bir alternatif oldu.

Adobe Photoshop'u yavaş bulanlar veya resim işleme ve düzenleme için böylesine büyük ve pahalı bir programa ihtiyaç duymayanlar için Paint.NET oldukça büyük bir başarıya sahip. Çünkü bir çok özelliği içinde barındırıyor ve tamamen ücretsiz.

Kurulumu sadece 4.5 mb olan Paint.NET ilk olarak Microsoft tarafından MS Paint'in yerini alabilmesi için bir alt proje olarak başlamış ve tamamen C# üzerinde yazılmış. İlk etapta basit bir yazılım olarak düşünülmüşse de, gelişmiş katman (layer) özellikleri, özel efektleri ve güçlü araçlarla ev kullanıcıları ve webtasarımcıları için Photoshop'u aratmayacak bir program haline gelmiş.

Açık kaynak olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanan Paint.NET, dilediğiniz özellikleri indirebileceğiniz eklentileri yardımıyla da size sunuyor.

Paint.NET çok çekirdekli işlemcileri ve 32 bit'in yanında 64 bit Windows'ları da destekliyor. Sisteminizde çalışabilmesi için .NET Framework 2.0 ve üzeri gerekiyor, Windows XP (SP2 ve sonrası), Windows Vista ve Windows Server 2003 (SP1 ve sonrası) üzerinde çalışıyor.


İndirmek için: getpaint.net

Kaynak: http://www.getpaint.net/
Tarih:
Hit: 1505
Yazar: lektonYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.