Microsofttan yeni oyun: Halo 3

Video oyun pazarında rekabet kızışıyor. Sony, Nintendo ve Microsoft’un başı çektiği markalararası savaşta son hamle, Microsoft’tan geldi. Firmanın Xbox oyun konsolu için hazırladığı Halo adlı üçlemenin sonuncusu, Amerika ve Avrupa’da piyasaya sürüldü. Daha önceki örneklerde olduğu gibi bu defa da oyun meraklıları ürünü satın almak için mağazalar önünde saatlerce bekledi.

Yüzlerce video oyun meraklısının ABD’de piyasaya sürüldüğü anda edinebilmek için kuyruklar oluşturduğu ve Microsoft’un piyasaya sürdüğü son oyun. İnsanlığın sonunun geldiği bir dönemde başlayan oyunda amaç, kötü sonu engellemek. Meraklıları, Halo 3 için günler öncesinden tam 1 milyon 250 bin sipariş verdi.

Oyunun piyasaya sürülmesi de oldukça görkemli oldu. Halo 3’ün kahramanları, yeni eğlencelerini merakla bekleyen yüzlerce kişinin yanına özel motosikletleriyle geldi. Microsoft, yeni ürününü, özellikle Sony ile yaşanan rekabetten dolayı çok önemsiyor.

Promosyonu için 10 milyon dolar harcaması ve şirketin Patronu Bill Gates’in Halo 3’ün satışa sunulduğu mağazalardan birinde hazır bulunması da bunun göstergesi:
Halo 3, eğlence dünyasının geleceğine ilişkin vizyonumuzu ortaya koyuyor. Oyunda dünyanın en yaratıcı tasarımcılarının hazırladığı yeni nesil bir hikaye anlatımı kullanılıyor.

Halo 1 ve Halo 2 ile 15 milyon satış rakamına ulaşan şirket, Halo 3’ten ilk haftada elde edeceği gelirle, Örümcek Adam 3 ve Harry Potter filmlerini geride bırakmayı hedefliyor.

Kaynak: NTV
Tarih:
Hit: 1530
Yazar: darkbloodYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.