Microsoft’tan yeni veritabanı çözümü

SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ve BizTalk Server 2006’nın oluşturduğu veritabanı platformu İstanbul’da duyuruldu.

Microsoft, yeni nesil veritabanı ve iş zekâsı ortamı SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ve BizTalk Server 2006’dan oluşan yeni çözüm platformunu, Swissotel’de düzenlediği bir lansmanla tanıttı. Lansman, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem ve HP Türkiye Genel Müdürü Şahin Tulga’nın katılımıyla gerçekleşti.

Üç genel müdür, yeni veritabanı platformu üzerindeki çözümlerini, renkli bir sunumla tanıttı. Lansman, açılışın ardından, tüm gün süren paralel oturumlarla devam etti.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, yeni çözüm platformunun, iş süreçlerini kısaltarak Türkiye’nin bilişimle kalkınması vizyonuna önemli katkı sağladığını ifade etti. Çağlayan Arkan, şunları söyledi: “Bugün lansmanını yaptığımız yeni çözümlerimizle, işletmelerin düşüncelerini eylemlere dönüştürmelerini kolaylaştıran ve sonuçta daha doğru kararları, daha hızlı almalarını sağlayan kanıtlanmış bir platform sunuyoruz. Bunu, HP ve Intel gibi, iki öncü firmanın da aralarında bulunduğu iş ortaklarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ve BizTalk Server 2006 ile daha doğru kararların, daha hızlı alınabilmesini sağlıyoruz.”

YÜZDE 35 PERFORMANS ARTIŞI
Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem konuşmasında şunları belirtti: “Intel tabanlı sunucu platformlarında çalışan Microsoft SQL Server 2005, kurumların büyük miktardaki verilerini daha hızlı ve verimli şekilde yönetmelerine yardımcı oluyor. Son kuşak Itanium işlemcilerimiz ile birlikte çalışan SQL Server 2005, bir önceki kuşak SQL Server’a kıyasla, yüzde 20 daha düşük maliyet ile yüzde 35 performans artışı sağlıyor.”

HP Türkiye Genel Müdürü Şahin Tulga ise, tüm dünyada Itanium üzerinde Microsoft çözümleri satan en büyük şirket olduklarını söyledi. Tulga, Denizbank’ın dünyanın ilk Itanium üstü SQL müşterisi olduğunu ifade etti ve şunları ekledi: “Bir firmanın tüm isteklerini yanıtlayabilen sunucu çözümlerimiz bulunuyor. Aynı zamanda HP olarak, Microsoft’un kurumsal altyapısının üst ucuna hitap ettiği Itanium tabanlı sistemlerde, dünya ve Türkiye çapında lider konumunda bulunuyoruz.”

SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ve BizTalk Server 2006’dan oluşan yeni çözüm platformu, kurumsal bilgi yönetimine yeni bir yaklaşım getirerek daha verimli çözüm geliştirmeye olanak tanıyor. Daha yüksek erişilebilirlik seviyesi sunan yeni çözümler, zenginleştirilmiş güvenlik özellikleri, geliştirilmiş yönetim yeteneğine sahip.

Microsoft’un iş ortaklarının ve geniş ekosisteminin desteğiyle sunulan uygulama platformu, var olan sistemlerle daha kolay entegre edilebilmesiyle bir evrim niteliğinde. SQL Server 2005, BizTalk Server 2006 ve Visual Studio 2005’in sıkı entegrasyonu ve beraberinde getirdiği yeniliklerle işletmelere pek çok fayda sağlıyor :

 Daha verimli çözümler üretilmesini sağlayan entegre bir platform yoluyla işletmelerin daha hızlı sonuçlar elde etmesi,

 Bu platform üzerinde geliştirilen çözümler sayesinde temel iş süreçlerine ve iş zekâsına yönelik daha geniş bir algılama yoluyla daha doğru kararlar verme,
 İşletmelerin güvenilir ve kritik öneme sahip sistemlerini oluşturmak için kanıtlanmış bir platformdan faydalanma

Microsoft’un yeni çözümleri, her seviyeden bilgisayar uzmanının, farklı düzeylerdeki ilgi ve ihtiyaçlarına cevap veriyor. Kurumsal çözümler geliştiren IT profesyonellerinden, üniversite öğrenimi sırasında proje geliştiren öğrencilere ve hatta bu alanda sadece özel ilgiye sahip kişiler de, yeni çözümlerde kendi ihtiyaçlarına cevap bulabiliyor.

.NET TEMELİNE DAYANIYOR

SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ve BizTalk Server 2006 ile sunulan platform yenilikleri, son birkaç yıldır Windows Server 2003 ve .NET’e yapılan önemli yatırımlarla oluşturulan temele dayanıyor. Microsoft, 2000 yılında en kapsamlı uygulamaları çalıştıracak kurumsal sınıf veritabanı sunucusu olan SQL Server 2000’i piyasaya sunmuştu. Birkaç yıl sonra ise .NET’i tanıttı ve bunu takiben, Windows Server 2003’ü piyasaya çıkardı. Bu çözümler, geliştiricilere, Web servisleri için eşsiz bir verimlilik ve temel destek sağladı, dolayısıyla, birbirine bağlı sistemleri sunmak için bir temel oluşturdu.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1112
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.