Microsoftun son harikası

Microsoft, büyük bir dokunmatik ekrana sahip olan masa şeklindeki yeni bilgisayarı piyasaya sürdü.

 

Şirketin açıklamasında, “Surface”ın otel, restoran ve kumarhanelerde kullanılmak üzere tasarlandığı ve fiyatı 5-10 bin dolar olan ekranlı masanın kişisel kullanım için şu an çok pahalı olduğu belirtildi.

 

Açıklamada, masanın 30 inç boyutundaki ekranının dokunmatik olduğu ve kameraları sayesinde üzerine konulan cep telefonu gibi bazı cisimleri tanıyabildiği ve yüzeyine dokunulduğunda diğer dokunmatik ekranlar gibi üzerine dokunulan tek noktaya değil, tüm noktalara aynı anda tepki verdiği belirtildi.

“Surface”ın Microsoft’un patronu Bill Gates’in, fare ve klavye yerine bilgisayarların ses, kalem ve dokunmayla yönetilmesi planının önemli bir aşaması olarak kabul edildiği belirtiliyor. Microsoft yetkilileri, gelecekte her yerde bu tür yüzey-ara yüzlerin kullanılacağını tahmin ettiklerini ve bu ürünle yüzbinlerce otel ve restoranın ilgilenebileceğini söylediler.

“Surface” sayesinde bir restoranda tüm menü müşterilere sunulacak ve müşteri istediğini dokunarak, sipariş verebilecek.

Masadaki sistem, sipariş hakkında bilgi de verecek.

Örneğin müşteri garsonun getirdiği şarap kadehini masanın üzerine koyduğunda kadehteki barkodu okuyan sistem, şarabın yapıldığı üzüm bağının nerede olduğu hakkında bilgi verip, bağın bulunduğu bölgeden fotoğraflar gösterecek.


Buda Video
http://www.youtube.com/watch?v=aKwADxgPNtA

 

Kaynak: Haber Turk
Tarih:
Hit: 1505
Yazar: volkanYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.