Nexus 5’in Videosu Sızdı

Google’ın merakla beklenen yeni Nexus akıllı telefonu Nexus 5’in videosu sızdırıldı. Android 4.4 KitKat işletim sistemini kullanan Nexus 5, sızdırılan videoda ön incelemeye tabi tutuluyor.

Yaklaşık 3 aydır çeşitli sızıntılara maruz kalan Google’ın yeni Nexus telefonu Nexus 5, son sızdırılan videoyla resmen ön incelemeye tabii tutuldu. Android işletim sisteminin en yeni sürümü olan 4.4 KitKat’ı kullanan ilk telefon olan Nexus 5’in Ekimin ikinci yarısında Android 4.4 KitKat ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Nexus 5’in Videosu Sızdı 1

Yeni Nexus telefonu Nexus 5, bir önceki model Nexus 4’de olduğu gibi LG tarafından üretilecek. Sızdırılan videoya dönecek olursak, videoda yer alan Nexus 5 prototip modelerden biri. Bildiğiniz gibi yeni Android işletim sisteminin adı, yine bir tatlı adı olan Key Lime Pie olacaktı ancak Google, Nestle ile anlaşarak yeni sürümün adını KitKat olarak adlandırdı. Videodaki işletim sistemi Key Lime Pie olarak görünüyor ama aslında Android 4.4 KitKat. 7 dakikalık görüntülerde işletim sistemini ve telefonun detaylarını ayrıntılı olarak görmek mümkün. Google yeni işletim sisteminde daha az RAM kullana bir işletim sistemi yaratmayı başarmış. Android 4.4 KitKat 512MB RAM ile çalışabilecek. Nexus 5’in bu ay içerisinde tanıtılması bekleniyor ve konuyla ilgili olarak Google’dan henüz bir resmi açıklama yapılmış değil.

 

http://www.youtube.com/watch?v=2ksOJl0PDDg

Kaynak:
Tarih:
Hit: 2068
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.