Otonom Traktörle Tanışın KUBATO X Sizlerle

Robotik teknolojide  dev ülkeler bilirsiniz ki Japonya , Çin ve  Kore en ileri teknolojileri hem  kullanma  hemde  geliştirmede dünya da liderlik koltuklarındalar .İşte o teknolojilerden biri Kubota X ile tanıştırmak istedim sizi  ne midir derseniz bir traktördür ama bildiğiniz traktörleri unutun bir bilim kurgu filminden çıkmış uzaylıyı andıran tasarıma sahip bir otonom traktördür . Abi bizim traktörlerin suyu mu çıktı demeyin çünkü Japon nesli giderek yaşlanırken gıda  kısmını da halledecek personel açığı oluşmaya başladıkça mecruben robotik ve de  otonom sistemlerden destek almak zorunda  kaldılar  ve de  ortaya  bu garipde olsa işi kolaylaştırak makine çıktı .

https://www.youtube.com/watch?time_continue=33&v=ncNxQcCfeYs&feature=emb_title

https://www.youtube.com/watch?v=ybICMyZOwVg 

 

Kaynak: https://www.xtrlarge.com/2020/01/29/insansiz-otonom-traktor-kubota-x/
Tarih:
Hit: 2625
Yazar: yarasaadam

Taglar: otonom araç traktör


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

C_e_Z_a tarafından yazıldı. Tarih: 07/Haz/20 01:57
Japonlar kendi pirinç çeltikleri için tasarlamış belli. Bizim bozkır ortasındaki tarlalarda , tarlanın ortasında kalır bu =)
ShockMan tarafından yazıldı. Tarih: 09/Mar/20 15:37
Teknoloji Dünyayı cennete çevirecek. Ama insan asla tatmin olmuyor.. Her zaman aç.. Her sebzeyi her meyveyi her çiçeği ekip üretecek robotlar yapılsın. Dünya gıdayada temiz havayada doysun.. tek sermayeleri yazılım.
BLOODHOUND tarafından yazıldı. Tarih: 08/Mar/20 14:38
Bir de ek olacak ama bu robot ii yava yava aşırıya kaçmaya balıyor haberiniz olsun!Yakında robot kadınları çoook greceğiz..Ve ardından robot erkekler....Şimdilerde robot kadınlar seks için kullanma planları yapılıyor...Daha ötesinde robot erkekler biz bekarların yerlerini alacaklar..haberiniz olsun :)
BLOODHOUND tarafından yazıldı. Tarih: 08/Mar/20 14:36
abi çok afedersiniz ama ben bu Japonların taa...ulan hep benim tasarlamak istediklerimi bu adamlar yapıyorlar...Bu ne yaa! Yoksa ben Türk görünümlü bir Japon muyum :)Tasarımlar hep benim tasarımlara benziyorlar..Ayıp oluyor bana ama! :D
yarasaadam tarafından yazıldı. Tarih: 23/Şub/20 22:50
bence harika bir sistem
weskeyy tarafından yazıldı. Tarih: 22/Şub/20 02:52
Kubota.Traktör dedinmi duracaksın jhonn Deere yok Fiat yok şu bu hepsi tırt bir çalışma süresi koyuyor japon hepsinin eline veriyor aynen BMW ile Toyota karşılaştırması gibi aşırı sağlam motor bloğu kubota traktör lerde.bu projede elektrikli Sony gibi Tesla gibi bir traktör projesi.
EdepsizPenguen tarafından yazıldı. Tarih: 21/Şub/20 22:27
Hey gidi güzel ninem, bı gün tarlayı öküzler değil robotlar sürecek desem inanır mıydı acaba, nerdeeen nereye...