Oyun Geliştirme Yarışması Game Jam

"atOm" ismi ile YouTube platformunda tanınan Ataberk Palacıoğlu 2020 18 Eylül'de

bir gamejam yapacağını duyurmuştu fazla katılımcı olmayacağını düşünmesine rağmen 900'e aşkın takım ve ortaya çıkan 200 küsür oyun ile karşı karşıya kaldı ve toplamda 1850TL ödül dağıtıldığını dile getiren Ataberk bu yılda game jam yapacağını duyurdu, 3 gün sürecek bu yarışmada kazanan 3 takıma toplam 10.000TL ödül verileceğini de vurguladı.

Game Jam Nedir ?

Bir game jam, iş birliğine dayalı bir hızlandırılmış oyun geliştirme etkinliğidir. Video oyunları geliştirilen bir hackathon türü olarak görülebilir. İnsanların sınırlı bir zaman içinde bir veya daha fazla oyun geliştirmek için bir araya geldiği toplantılardır. 

Nasıl Katılınılır ?

İster tek kişi ister takımca katılabileceğiniz atOm game jam için internet bağlantısı ve etkinliğe web sitelerinden kayıt olmak dışında bir ön koşul gerekmiyor bu bağlantıdan takımınız adına tek kişi veya bütün takım üyeleri game jam e katılabilir "https://www.atomgamejam.com/" Ataberk Palacıoğlu özellikle tüm takım üyelerinin, kayıt olması, tek kişinin kayıt olmasından daha iyi ve tedbirli olduğunu söylüyor, çünkü herhangibi bir nedenden dolayı zamanında yüklenememiş oyunları kabul etmediklerini cümlelerinde vurguluyor. Son kayıt tarihi olmadığını isterseniz etkinliğin son günündede katılabileceğinizi söylüyor.

Etkinlik Ne Zaman ?

Etkinlik 12-15 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek toplam 3 gün sürecek bu etkinlikte takımların oyunlarını geliştirebilmesi için oyun teması 12 Şubat'ta verilecek oyunu son yükleme tarihleri ise saati saatine web sitelerinde yazılacak. (15 Şubat) Bu 3 gün sürecek etkinlikte 1. takımı 5000TL, 2. takımı 3000TL, 3.takımı ise 2000TL ödül bekliyor olacak.

 

Daha detaylı bilgi veya kayıt olmak için sitelerini ziyaret edebilirsiniz. "https://www.atomgamejam.com/"Oyun temasının haberini beklemek veya göz gezdirmek isterseniz Ataberk'in YouTube kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCVkthTf4iDe7GRGoIgOHaXg

Kaynak: atOm, atomgamejam.com, wikipedia
Tarih:
Hit: 6431
Yazar: raji

Taglar: oyun etkinlik oyungeliştirme paraödülü gamejam


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

cilginsucu tarafından yazıldı. Tarih: 11/Haz/21 00:22
selamun aleykum
arkadaşlar animasyon çizgi film sayılar,karakter oynatma programı bildiğiniz isim varmıdır.tşk