Oyuncular cumhuriyeti genişliyor

ASUS'un Oyuncular Cumhuriyeti serisine yeni bir üye daha ekledi.

 

ASUS Oyuncular Cumhuriyeti serisinin en yeni üyesi Rampage III Formula, çok sayıda özelliği ve avantajı bir araya getiriyor. Rampage III Formula’da 6 çekirdekli i7-980X işlemci de dahil olmak üzere mevcut olan en hızlı işlemciler için destek sağlayan Intel X58 çipseti kullanıyor. Rampage III Formula, performans uygulamaları için çok yönlü mükemmel bir güç yönetimi birimi, çevrim içi oyun için ROG Connect, yüksek netlikte ses ve GameFirst bant genişliği optimizasyonu gibi pek çok özellik ile birlikte geliyor.

Rampage III Formula ROG serisi anakartlarda geleneksel olarak bulunan ROG Connect fonksiyonuna sahip. ROG Connect özelliği ile USB kablo üzerinden Rampage III Formula anakarta sahip olan sisteme başka bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar aracılığı ile hakim olunabiliyor ve tamamen donanımsal bu kontrol ikinci sistem ile yapılabiliyor. Bu özellik sayesinde gerçek zamanlı olarak sistemde hızaşırtma yapmak ve benchmark’lardan daha yüksek skorlar alabilmek mümkün oluyor.

Çevrim içi oyunu hızlandırmak için, Rampage III Formula kullanıcıların performansı düşürmeden ve hatta oyun oynarken bile dosya indirmelerine ve başka kaynaklara öncelik vermelerine olanak sağlayan GameFirst bant genişliği optimizasyonu ile birlikte geliyor. GameFirst, çevrim içi oyunda kritik olan duraklamayı ve gecikmeyi en aza indiriyor. Bu sistem; çevrim içi durumdayken işlemcinin yükleme yapmasını rahatlatan bir donanım motoru olan Intel Ethernet ile bağlantılı olarak çalışıyor, böylece bağlanılan aksiyon en yoğun olduğu zaman bile performans optimize edilen düzeyde devam ediyor.

Oyun bilgisayarları, özellikle de hızaşırtma işlemi uygulandığında yüksek performanslarını ve kararlılıklarını koruyabilmek için esnek ve güvenilir güç yönetimine ihtiyaç duyarlar. Rampage III Formula, yüksek çözünürlüklü oyun ve fazladan zamanlayıcıyla denetim gibi görevleri ele almak için gerekli esnekliği ve çok yönlülüğü sağlayan dijital Vrms ve ayrı ayrı kullanılan tüm kapasitörler dâhil olmak üzere kendi güç yönetim sisteminde mevcut olan en kararlı ve güvenilir teknolojileri kullanıyor.

Baştanbaşa Rampage III Formula’da kullanılan malzemeler, ısıya dayanıklı olarak tasarlandıkları için oldukça yüksek verim sunuyor. Bu verim, uzun süreli ve geniş kapsamlı kullanımda bu yeni anakart tarafından sunulan değere değer katıyor.

Kaynak: cnetturk
Tarih:
Hit: 2044
Yazar: x-filesYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.