PayPal'e Alternatif Olacak 5 Sistem

 

PayPal'ın Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararının ardından, bu hizmeti kullananlar da kara kara düşünmeye başladı. Ama buna hiç gerek yok; benzer imkanları sunan pek çok başarılı hizmet var. Bu yazımızda, bahsettiğimiz bu hizmetlerin arasından seçtiğimiz 5 iyi alternatifi bir araya getirdik.

 

WebMoney

 

 

Para yüklemekten yatırım imkanlarına kadar pek çok alanda hizmet veren WebMoney, kendisini "Evrensel ödeme sistemi" sloganıyla tanımlıyor. Hizmeti kullanarak para yükleyebiliyor, ödeme yapabiliyor, para çekebiliyor, borç alabiliyor ve yatırım yapabiliyorsunuz. Hizmet, aynı zamanda zengin kurumsal seçenekler de sunuyor.

 

Payza

 

 

Yoluna AlertPay olarak başlayan Payza, bugün 190'dan fazla ülkeye hizmet veriyor ve 21 farklı para birimini destekliyor. Ancak bu para birimleri arasında Türk Lirası bulunmuyor. Yine de, önemli bir alternatif olduğu kesin.

 

2checkout

 

 

Türk Lirası da dahil olmak üzere neredeyse tüm para birimlerini destekleyen 2checkout, online satış yapan pek çok satıcı için önemli bir ödeme alternatifi olarak dikkat çekiyor. Hizmetin CEO'su T om Schievelbein, 2 chekout'u şöyle tanımlıyor: "Web tasarımından alışveriş sepetlerine kadar, hemen her yerde biz varız."

 

Payoneer

 

 

Son derece prestijli bir hizmet olan Payoneer, 200'ü aşkın ülkeye hizmet veriyor. Para transferinden ödeme yapmaya kadar pek çok alanda var olan Payoneer, kurumsal müşterilerine de önemli seçeneklere sunmasıyla biliniyor.

 

BKM Express

 

 

Tamamen Türk malı bir hizmet olan BKM Express, Bankalararası Kart Merkesi tarafından hayata geçirildi. Kredi kartlarınızı tek bir platformda bir araya getirmenizi sağlayan BKM Express, özellikle ülkemizde faaliyet gösteren online alışveriş siteleri için bir numaralı alternatif. Başka bir deyişle hizmet, dijital bir cüzdan olarak tanımlanabilir.

 

Kaynak: CHIP
Tarih:
Hit: 1312
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: paypal para webmoney money paypal alternatif bkm express payoneer 2checkout payza


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

NigraSilva tarafından yazıldı. Tarih: 30/Tem/16 02:01
Listedekilerin hepsini zamanında panikle inceledim, hiçbiri paypal kalitesinde ve yaygınlığında değil ne yazık ki. Güvenilir tek alternatif Bitcoin olabilir, hatta alternatif değil keşke yeterince yaygın olsa da rahat rahat direkt Bitcoin kullansak.
zgmanco tarafından yazıldı. Tarih: 27/Tem/16 01:09
yok dostum alternatifi yok. kusura bakmayın ama sikimsonik bi oyuna 5 $ yükleyip 1 aylık premium alamıyorum şu an ve içim içimi yiyor. paypalla çalışıyorlar sadece. gerçi tüm dünya paypalla çalışıyor. allah paypal aracılığı ile geçimini sağlayanlara sabır versin.
hipokondriyak tarafından yazıldı. Tarih: 24/Tem/16 20:23
webmoney ıse yaramaz payza kart verıyor kesıntıler ve yıllık odemeleri var 2checkout websıtesı olup odeme alanlar ıcın bkm yuzunden gıttı paypal . ınsallah yakın zamanda gelir