Pisi Linux 1.2 Kullanıma Hazır

Pardus projesinin değiştirilmesinden sonra Anka takımı adındaki bir grup geliştirici, projeyi devam ettirmek için kolları sıvamıştı. Geliştirmeyi Pardus'un devamı niteliğindeki Pisi Linux sürümüne taşıyan Türk ekibi çok kısa bir süre sonra Pisi Linux 1.2 sürümünü piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.
 
Pisi Linux, Pardus'un 2013 yılında Debian tabanına geçmesiyle terk edilen paket yönetim sistemi Pisi'yi temel alan son Pardus sürümünün üzerine geliştirilmiş bir proje. Pisi yanında yine Pardus'un terk ettiği ÇOMAR yapılandırma yöneticisi, YALI kurulum aracı, Müdür açılış sistemi, Kaptan ilk ayar sihirbazı gibi bir çok geliştirilme yine Pisi Linux ile yeniden kullanılıp geliştirilmeye devam ediyor.
 
10 Temmuzda yayınlanacak Pisi Linux 1.2 sürümü ile birlikte gelen tüm paketler ve teknolojilerin, gelecek sürüm Pisi Linux 2.0 ile zirveye ulaşması hedefleniyor. Geliştiricilerden gelen son bilgilere göre 2.0 sürümü 2015 yılı sonunda veya 2016 yılı başlarında yayınlanmış olacak.
 
Minimum sistem gereksinimleri 64 Bit mimariye sahip işlemci, 12 GB depolama alanı ve 2 GB sistem belleği şeklinde olan işletim sistemi önümüzdeki Cuma gününden itibaren www.pisilinux.org adresinde yayınlanacak.
Kaynak: donanimhaber
Tarih:
Hit: 3507
Yazar: DrKill

Taglar: pardus anka pisi linux


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

Fatih tarafından yazıldı. Tarih: 29/Ağu/15 00:22
Windows 98'i bile her çeşit Linux'un son sürümüne yeğlerim.
DeTr tarafından yazıldı. Tarih: 29/Tem/15 23:16
Hocam 64bit destekliyormuş yanlızca ,32 bit sürümü yok onamı yanayım 2gb ram en az onamı dövüneyim bilemedim
Tamda artık linux iyice bir öğreneyim windowsdan kurtarayım kendimi derken
0x656e tarafından yazıldı. Tarih: 29/Tem/15 16:32
Abi neden KDE neden ? ?
csr288 tarafından yazıldı. Tarih: 27/Tem/15 10:42
inceleme videosu sanırım
https://www.youtube.com/watch?v=4SY_bScQexQ
zalimadam tarafından yazıldı. Tarih: 15/Tem/15 08:08
tanıtımını niye windows powerpoint ile yapıyorlar ? :D
ShyRain tarafından yazıldı. Tarih: 13/Tem/15 12:04
2GB az olmuş bence şöyle 16GB falan istese daha iyi olurdu ya da ne biliyim SSDdiski zorunlu kılıp onu da RAM disk yapacaksınız 128GB RAM min sistem required diye çıksalardı iyiydi.
Tamam iş yapıyorsunuz , bir ideolojiniz var saygı duyuyoruz da linux derleyip gelip min. 2GB lazım bu sisteme derseniz ben sizin yazdığınız , derlediğiniz , geliştirdiğiniz her sistemden şüphe ederim ve hatta Debian'ın dibi mi koktu niye pisi kullanıyım demezmiyim?
512MB ram veriyorsun debian uçuyor, 200MB RAM ile çalışan crunchbang'i hiç anlatmıyorum bile...
YekteranBaymedir tarafından yazıldı. Tarih: 13/Tem/15 11:26
Gelistirilmesi taraftariyim ben kullanmam ama devletin her kanadinda kullanilmali xubuntu akar
Caliber tarafından yazıldı. Tarih: 12/Tem/15 12:33
Şahsen Linux tabanlı milli bir işletim sisteminin geliştirilmesi taraftarıyım ve bilişimin siyasi bazı sebeplerden ötürü etkilenmesini çok üzücü karşıladım zira teknolojide ilerle(ye)meyen bir toplum önümüzdeki zamanlarda günümüz Afrikasına dönecektir. Güney Kore gibi son yarım yüzyılda çökmüş bir devletin günümüzde 11k çözünürlükte mobil ekran yapıyor oluşu ve bizim hâlen ekran yapamıyor oluşumuz gerçekten çok acı. Mitolojilere harcanan para AR-GE'ye harcansa eminim şu an daha da farklı yerlerde olacaktık.
Fuzulli tarafından yazıldı. Tarih: 12/Tem/15 11:25
Yanlış hatırlamıyorsam Bill amca yüzünden değil cahil ve yandaş üç beş serefsizi tubitak başına koydukları yüzünden. İktidara yaranmak için her türlü şeyi yapan adamlar.

Neyse sikilmiş göt mevzusu oldu artık.
tarzan tarafından yazıldı. Tarih: 11/Tem/15 22:47
Asagidaki videonun yorumlarina bakarsaniz sanki proje dun yapilmis gibi bilmem kac milyon dolar kar elde edilecek diye yorum atmislar. Birisi su memleketi silkeleyip kendine getirsin artik. Zaten kar ediliyordu amk, bill gates mecliste konusma yaptiktan sonra pardus ekibi dagitildi. Anadolu Parsini kediye ceviren zihniyetin urettigi seyi kullanacagima destegi biten crunchbang i debiana baglar yoluma devam ederim.

Eski ekibe selam olsun https://www.youtube.com/watch?v=bfkzqxXpO6U
Jilet_Boris tarafından yazıldı. Tarih: 11/Tem/15 19:46
Ne demek lan minimum gereksinimler 2 gb ram + 64 bit, fakirleri destekleyen projeyi bile çevirip zenginlere uydurmuşlar resmen :\
Allura tarafından yazıldı. Tarih: 11/Tem/15 18:03
http://teknoyo.com/wp-content/uploads/2014/12/pardus-allah-yazilim.png