Sadece düşünün ve çekin

 

Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass artık sesli komutlar olmadan da çalışabilecek, aklınızdan geleni aynen dinleyecek!

 

Google, giyilebilir teknoloji ürünleri konusunda attığı emin ve etkileyici adımlarla bizleri şaşırtmayı başarırken en gözde giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olan google glass ile öyle bir şey yapıldı ki görenleri şaşkına çevirdi.

Öyle bir şey düşün ki hiç elinizi oynatmadan sadece düşünerek fotoğraflar çekebilin ve çektiğiniz o fotoğrafları yine sadece düşünerek sosyal ağlarda paylaşın. Bu artık bir hayal değil çünkü Google Glass için geliştirilen MindRDR adındaki bir uygulama tam da yukarıda bahsettiğim hayali gerçekleştiriyor.

 

 

NASIL ÇALIŞIYOR

Beyin dalgalarınızı elektriksel olarak çözümleyen ve bunu uygulamaya yansıtan 89 Euro değerinde Neurosky MindWave EEG adındaki bir araç sayesinde gördüğünüz bir objenin veya manzaranın sadece düşünerek fotoğrafını çekmeniz ve arkadaşlarınızla o fotoğrafı paylaşmanız mümkün.

 

TWEET DE ATIYOR

Düşünce gücünüzü kullanarak sadece fotoğraf çekmekle kalmıyor, işi biraz daha ileri bir noktaya götürdüğünüzde son çektiğiniz fotoğrafı Twitter üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

 

 

89 Euro’ya satılan bu ürünün yanında MindRDR uygulamasının ücretsiz olarak kullanıcılara sunulduğu göze çarpmakla birlikte şimdi sizleri düşünce gücünüzle nasıl fotoğraf çekebildiğiniz gösteren o video ile baş başa bırakıyorum. İyi seyirler…

http://www.youtube.com/watch?v=JJQZtxlLaG0 

Kaynak: Milliyethaber
Tarih:
Hit: 3808
Yazar: mcagla87Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.