Samsung Galaxy S5 Söylentileri Hızlandı

Samsung Galaxy S5 konusunda dedikodu kazanı kaynamaya başladı. Peki cihazda yer alması muhtemel ilk önemli özellikler neler? Yazımızda açıkladık.

Samsung Galaxy S4’ün satış rakamları resmi veriler açıklanmadığından ne seviyede gerçekleşiyor bilemiyoruz ancak cihazın beklentilerin bir basamak altında kaldığı konuşuluyordu. Buradan hareketle Samsung’un Galaxy S5’i beklenenden daha önce pazara sunması muhtemel.

Buna ilişkin ilk söylentiler cihazın Şubat ayında çıkabileceği yönündeydi. Dünya Mobil Kongresi’nde bu yıl Galaxy S5’i görebiliriz. Çıkış tarihi bilmecesi işin ayrı boyutu elbet ancak cihazın donanımsal özellikleri konusundaki söylentiler daha belirgin dile geliyor.

samsung_galaxy_s4_mini_haber1

iPhone 5S’te 64bit işlemcinin yer alması ve Android 4.4 KitKat’ın 64bit’e destek sunması, Samsung’u harekete geçirecektir muhtemelen. Yani 64bit Exynos 5 Octa 5430 işlemci güçlü bir olasılık. Bu işlemciye dair bir diğer güzel detay olarak ise gerçek sekiz çekirdekli işlemci deneyimi sunacak olması gösterilebilir.

16 megapiksel optik görüntü sabitleyicili arka kamera, parmak izi okuyucu gibi özellikleri ve kasa yapısındaki radikal değişiklikleri ile hayatımıza dahil olması beklenen Galaxy S5’in her zamankinden daha iddialı bir model olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Kaynak: Scroll
Tarih:
Hit: 11062
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.