Samsung'dan Dünyanın En Hızlı Hafıza Kartı

 

İlk olarak Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge akıllı telefonlarda Universal Flash Storage (UFS) teknolojisine sahip depolama belleklere yer veren Samsung, yeni nesil bellek teknolojisini bu defa hafıza kartlarında kullanmaya başladı. Güney Koreli teknoloji devi dünyanın UFS standardına sahip ilk hafıza kartlarını görücüye çıkardı.

 

 

32gb, 64gb, 128gb ve 256gb şeklinde tanıtılacak UFS tabanlı hafıza kartları aynı zamanda dünyanın en hızlısı olmayı başarıyor. Standart microsd kartlarda okuma/yazma hızları 95 MB / s seviyesindeyken, Samsung’un UFS teknolojisine sahip yeni kartları ise 530MB / sn okuma ve 170MB / s yazma hızlarına erişebiliyor.

 

 

3D yapımlar ve yüksek çözünürlüklü filmlerde en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya hazırlanan hafıza kartları, ilk bakışta standart kartlardan farksız görünüyor. Ancak yeni bellek kartın sırt tarafına baktığımızda konektörlerin farklı bir dizilimde yerleştirildiğini görüyoruz. Bu da UFS tabanlı kartların mevcut hafıza kartı girişleriyle uyumlu olmayacağını gösteriyor. Şu an itibariyle piyasada UFS hafıza kartlarını destekleyen bir cihaz bulunmuyor, ancak yeni bellek teknolojisinin birkaç yıl içerisinde standart olarak kabul görmesi bekleniyor.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 2741
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: samsung ufc hafıza kartı microsd 32gb ufc hafıza kartı ufc bellek 64gb 128gb 256gb universal flash storage


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

LynXMaSTeR tarafından yazıldı. Tarih: 23/Tem/16 21:54
kaç kuruş olacak acaba?
EdepsizPenguen tarafından yazıldı. Tarih: 22/Tem/16 23:17
mi5 de aynısından var çok hızlı meret gerçekden