SanDisk Western Digital Tarafından Satın Alındı.

SanDisk artık bir Western Digital markası

Depolama ürünleri üreticisi SanDisk, bir diğer depolama birimleri üreticisi olan Western Digital tarafından resmi olarak satın alındı. SanDisk, geniş bir pazar payına sahipti, kendi tüketici ürünlerine ek olarak Apple ve NVIDIA gibi markalar için bileşenler de üretiyordu. 19 milyar Amerikan Doları bedelle tamamlanan süreç kapsamında SanDisk’in bir Western Digital markası haline gelmesi noktasında ilk bilgiler de paylaşılmaya başlandı. Buna göre SanDisk’in SSD birimi, bundan sonra Western Digital markası altında üretim gerçekleştirecek. Diğer detaylar ise şöyle…

Western Digital’ın HDD’ler üzerinde çalışmalarını sürdüreceği, bununla birlikte hız ve dayanıklılığın artırılması yönünde daha güçlü adımların atılacağı kaydedildi. Fiyatların da daha düşük hale getirileceğinin altı çizildi. Western Digital, satın alım sonrasında önemli bir rakibini bünyesine katarken, buna paralel şekilde sonraki ürünlerinin fiyatlarında da daha esnek davranılacağının işaretlerini vermiş oluyor. Tüketiciler açısından söz konusu gelişmenin önemli olduğu bir gerçek.

Öte yandan satın alım sonrası CEO koltuğundaki isim değişmiyor; Stephen D Milligan görevini sürdürecek, SanDisk CEO ve kurucusu Sanjay Mehrotra ise Western Digital bünyesine geçiyor ve yönetim kadrosuna atanıyor. Merak edilen noktalardan biri de SanDisk adının kaldırılıp kaldırılmayacağı konusu; bu yönde ilk açıklamalar ilgili markanın ‘en azından bir süre daha’ sonraki ürünlerde yer alacağı yönünde.

Kaynak: Mediatrend
Tarih:
Hit: 1480
Yazar: coLin

Taglar: western digital sandisk


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

Kernel_Panic tarafından yazıldı. Tarih: 20/May/16 05:26
2,5" taşınabilir Usb 3.0'da My Passport'un üstüne tanımam. Ne kadar Seagate HDD'im varsa genelde 2. senesinde arıza verdi WD şimdiye kadar kullandığım en sağlam marka. Flash bellek, hafıza kartı sektörünede girdiklerine göre performans ve kalite artacaktır.