Sony, IFA‘da Tanıtacaklarını Gösterdi

IFA 2014’ün en çok merak edilen isimlerinden olan Sony, fuarda tanıtacağı cihazlar hakkında ipuçları barındıran kısa bir video yayınladı.

 

IFA 2014’ün en çok beklenen, en çok merak edilen isimlerinden olan Sony, 3 Eylül’de düzenleyeceği özel etkinlik kapsamında tanıtacağı cihazları gösteren bir video yayınladı. Daha önce sızıntılarda karşılaştığımız Xperia Z3Xperia Z3 Compact ve Xperia Tablet Z3 Compact’ın tanıtılacağı, bu video ile birlikte kesinlik kazanmış oldu.

Videodan anlaşıldığı kadarıyla üç cihazda suya dayanıklı yapıda olacak ancak dahası var. Videonun sonlarına doğru bazı bölümleri kırmızı, bazı bölümleri gri olmak üzere harfler ya da rakamlar çıkıyor. Bu garip yazıların ne anlama geldiğini çözmek ise uzun zaman almıyor. İlk karşılaştığımız yazıdan cihazlardan birinin 7 mm inceliğe sahip olacağını anlarken, diğerinden suya dayanıklılığı, diğerinden ise 3 Eylül tarihini anlıyoruz. Videonun 40. saniyesinde ise tanıtılacak olan 3 cihazın silüeti gözükmekte.

 

7 mm hangisi olabilir?

Sony’nin daha önce tanıttığı Xperia Tablet Z2, 7 mm’den daha ince bir yapıya sahip. Dünyanın en ince tabletlerinden birisi olan Xperia Tablet Z2,6,4 mm inceliği ile dikkat çekmeyi başarıyor. Sony’nin şu anki amiral gemisiXperia Z2 ise 8,2 mm kalınlığa sahip.

İlk yorumlara göre 7 mm kalınlığa sahip olacak olan cihaz Xperia Z3. Daha önce 5,3 inç ekranlı Xperia T3’ü 7 mm seviyesine kadar inceltmeyi başaranSony, aynısını Xperia Z3’te de yapabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=kajjMuZx8nY

Şirketin merakla beklenen diğer cihazı Xperia Tablet Z3 Compact’ın da yineXperia Tablet Z2’de olduğu gibi 6,4 mm inceliğe sahip olması bekleniyor. Videoda 7 mm yazısının yanında gözüken 6:14 yazısı da bu iddiayı doğrular nitelikte.

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1871
Yazar: LethaLImpacTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.